A Párbeszéd szerint komoly áldozatot hoztak a visszalépésükkel – cserébe a momentumos Buzinkay György vállalta, hogy helyben képviseli a Párbeszéd programját is.
A Jobbik pokolian jól tárgyal a háttérben: nemcsak azt érte el, hogy majd' minden párt az ő jelöltjeit támogatja arányaiban a legnagyobb számban, ezzel messze kiemelkedve az ellenzéki mezőnyből, de még arra is rávette a szövetségeseit, hogy hagyják csak békén a párt számára fontos vidéki körzeteket.
Ezúttal Baranyában és Borsod-Abaúj-Zemplén megyében egyezett meg a két párt. Baranyában a Jobbik a nemrég még MSZP-s párttag Szakács Lászlót támogatja, aki a DK színeiben indul el az előválasztáson.
A logójukat adják-e csak, vagy aktivistákat is? Megpróbáltuk megtudni.
Ezzel az előválasztás Újbudán szintén két szereplősre sorvadt: a DK és a Jobbik támogatottságát is élvező főpolgármester-helyettes, Gy. Németh Erzsébet és Orosz Anna fog megmérkőzni egymással.
Ha az ellenzék jobban beleáll a terepmunkába, sokkal többen konzultáltak volna a Fudanról, értékeltek az Azonnalinak az MKKP társelnökei. Megtudtuk tőlük: volt olyan párt, ami még a pultozáshoz szükséges képzésen sem vett részt.
Megnéztük, mennyire nyerhetőek ezek a körzetek az ellenzék számára 2022-ben.
Így jelenleg az LMP titkárát már kettő, míg a DK-s Czeglédy Csabát egy párt támogatja. Ugyanakkor elég szoros előválasztást ígér kettejük harca.
Június 30-ig lehet elmondani a választóknak a véleményüket többek között arról, hogy a hatpárti ellenzék, ha kormányra kerül, bevezesse-e a többkulcsos adórendszert, megváltoztassa-e a földhasználati jogokat, vagy támogassa-e a nyugat-balkáni országok EU-integrációját. A közös kormányprogramot a visszajelzések alapján akarja véglegesíteni az ellenzék.