Az oregoni szenátor kiterjesztené a többi kormányügynökségre is a szigorú szabályokat, hogy így védekezzenek a támadások és a külföldi titkosszolgálatok adatgyűjtései ellen.
Az ír pénzügyminiszter, Paschal Donohoe szerint a felvetett 15 százalékos társasági minimumadónak nem a padlónak, hanem a plafonnak kéne lennie. Közben megrepedt a pártokon átívelő egyetértés a 12,5 százalékos társasági adóról: a Munkáspárt az adó emelését követeli a kormánytól.
Ezzel közel másfél év után ismét Amerikába utazhatnak majd az európai turisták.
Közel egyórás évértékelő beszédet tartott Ursula von der Leyen, az Európai Bizottság német elnöke. A másodjára megrendezett évértékelőn a német politikus beszélt Afganisztánról, a koronavírus-válság utáni gazdasági felállásról, illetve a jogállamiságról. Mutatjuk, mi a lényeges abból, amit von der Leyen elmondott!
Néhány nappal az adminisztráció augusztus végi határideje után, ameddig mindenkit ki kellett volna menekíteni. Ron Klain kabinetfőnök a CNN-en arról beszélt, hogy kapcsolatban vannak velük és keresik a módját, hogy kihozzák őket és a hátrahagyott szövetségeseket is.
A tálibok szerint az utolsó amerikai katona távozásával megnyerték a háborút. Augusztus 31-én elfoglalták az utolsó NATO-támaszpontot, a kabuli repteret is.
Az amerikai igazságügyi minisztérium visszaadja a 2015-ben korrupciós botrányba kerülő FIFA-nak a lefoglalt pénzek egy részét, amit a FIFA jótékony célokra fordítana.
Az Afganisztánban maradásnak egyre nagyobb nemzetbiztonsági kockázatai vannak az európai országokra nézve. Úgy tűnik: a NATO-csapatok ellenőrzése alatt maradó kabuli repteret terrortámadás fenyegeti az ISIS irányából. Két bomba is robbant ma, azaz csütörtökön, eddig több mint 13 a civil áldozatok száma.
A dezinformációs kampány egy Washington környéki katonai támaszponthoz kötné a vírus eredetét, miután a tudományos konszenzus nem zárta ki, hogy az egy vuhani laborból származik. A kínai külügyi szóvivő, az állami média és külföldi diplomaták is csatasorba álltak a narratíva építéséhez.
A 2001-es afgán invázió idején a brit miniszterelnöki posztot betöltő Blair először beszélt az afgán kivonulásról. Közleményében úgy fogalmazott: nyugatnak nem kellett volna kivonulnia, de ők mégis így tettek.