Göd 2020-ban az ellenzéki belharcok szimbóluma lett. Fekete-Győrék a saját jelöltjüket, Vajda Viktóriát visszaléptetik Dorosz javára, akit a Jobbik is támogat.
Így jelenleg az LMP titkárát már kettő, míg a DK-s Czeglédy Csabát egy párt támogatja. Ugyanakkor elég szoros előválasztást ígér kettejük harca.
Június 30-ig lehet elmondani a választóknak a véleményüket többek között arról, hogy a hatpárti ellenzék, ha kormányra kerül, bevezesse-e a többkulcsos adórendszert, megváltoztassa-e a földhasználati jogokat, vagy támogassa-e a nyugat-balkáni országok EU-integrációját. A közös kormányprogramot a visszajelzések alapján akarja véglegesíteni az ellenzék.
Így Tóth Csabát már négy párt is támogatja az ellenzéki előválasztáson, míg kihívóját, Hadházy Ákost csak a Momentum jelöli.
Így a 2018-ban a körzetben győzedelmeskedő LMP-s politikusnak jelenleg csak egy kihívója maradt.
A kormány nem tervez PCR-tesztre védettségi igazolványt adni, és van olyan ellenzéki képviselő, akire Orbán Viktor felnéz, de nem árulja el, kik azok. Orbán cáfolta, hogy részt vett volna annak az ötletnek a kidolgozásában, ami egyes balkáni országok határának átrajzolására tett javaslatot. A miniszterelnököt kérdeztük a kormányinfón.
Elkerülendő az Állami Számvevőszék büntetését, a befolyó összeget a hat párt külön számlákon fogja gyűjteni.