A még mindig a néppárti EP-frakcióban politizáló kisebbik kormánypárt politikusa alapvetően egyetértett a Magyar Nemzet szombat reggeli cikkével, ami szerint az Európai Néppárt frakciója immár inkább baloldali erő, azonban ők „keresztényekként mégsem adják fel a reményt”. Azt, hogy Márki-Zay Péter Manfred Weber frakcióvezetővel is találkozik Brüsszelben, pedig nem kívánta kommentálni.
Miért gondolta úgy az ISZOMM egyetlen képviselője, hogy jó az, ha mind a Fidesz-KDNP, mind pedig az ellenzék egyetlen frakcióba kényszerül? Megkérdeztük Székely Sándort.
Az IDEA Intézet elemzése szerint a fideszes szavazótábort érte csak el nagy arányban a petíció, ők viszont annyian vannak, hogy valós lehet a Fidesz által beközölt több mint egymillió aláírót emlegető szám.
Szanyi Tibor pártja szerint ezért már nem tarthatók a kormányzati kommunikáció „baloldali ellenzéket” emlegető támadásai – igaz, a Fidesz már azzal kampányol, hogy Márki-Zay Péterrel is marad „a rossz baloldali politika”.
A Fidesz szerint Karácsony most már igazán foglalkozhatna a budapesti közállapotokkal is, vagy ami még jobb, lemondhatna a főpolgármesteri pozíciójáról is. Orbán Viktor meg röviden csak úgy reagált Karácsony visszalépésére: „Pech.”
Az előválasztás zajában alig vették észre az ellenzéki összefogás pártjai, hogy a felvidéki pártoknak sikerült összefogniuk. A többségüktől végül sikerült állásfoglalást szereznünk: többnyire örülnek, de van, aki kritizál is.
Mint azt a szocialista EP-képviselő az Európai Parlament plenáris ülésén elmondta, három hete hiába kéri az Európai Bizottság illetékeseitől annak pontos megismerését, hogy milyen kifogások miatt késik a magyar terv elfogadása. Attól viszont óvva intett Ujhelyi, hogy a Bizottság azt mondja Orbánnak, most már minden rendben van.