A Fidesz Néppártból való távozásának sürgetése csak a jéghegy csúcsa az osztrák sajtó szerint.
Sem néppárti, sem fideszes európai parlamenti forrásaink nem mertek tippelni arra, milyen anyagi következményei lesznek a Fideszre nézve az eddigi EP-frakciójából való kilépésnek. Annyi azonban bizonyos, hogy az élet frakción kívül elég sanyarú az Európai Parlamentben: bizottsági helyhez, felszólalási lehetőséghez és hozzáértő asszisztensekhez is nehezebben jutnak a frakción kívüli képviselők.
Hétfő kora este szavaznak az Európai Parlamentben Carles Puigdemont mellett két másik katalán EP-képviselő mentelmi jogának felfüggesztéséről, akik ellen zendülés vádjával folyik büntetőeljárás Spanyolországban a 2017-es katalán függetlenségi népszavazás miatt. Az EP-beli szavazás ugyan titkos lesz, de az Azonnali utánajárt, hogyan fognak szavazni a magyar EP-képviselők.
A bajor kormányfő közölte: a magyar kormánypártnak nincs többé helye az Európai Néppárt közösségében, ezért a párt kizárása mellett foglal állást. A bajor kormányfő nem először fejezi ki, hogy véget ért a Fidesz és a CSU közötti jó kapcsolat.
Martin Sonneborn, a német szatirikus Die Partei európai parlamenti képviselője második ciklusát tölti már azon függetlenek között, ahová most a Fidesz is tart. Sajnálja, hogy Szájer József már nem tud átülni hozzájuk, de van már konkrét terve arra, hogyan működjön együtt a Fidesszel a jövőben. A politikus arról is beszélt, hogy milyen közös német-magyar sikerre lehetünk az elmúlt tíz évből büszkék.
Lám, mindent megpróbált a derék Orbán, de nem lehet segíteni annak, a' ki maga is nem akarja.
Az IDEA Intézet kutatása szerint egy most vasárnapi választáson 39 százalékot kapna az ellenzék, a Fidesz-KDNP csak 36-ot. Az ellenzék legnépszerűbb pártja a DK, a Jobbik megelőzte a Momentumot.
Az RMDSZ európai parlamenti képviselői ugyan az Európai Néppárt EP-frakciójának belső szabályzatmódosítása ellen szavaztak, mégis úgy döntöttek: ők maradnak, nem követik a Fideszt.
A szélsőjobboldali ID és a konzervatív-euroszkeptikus ECR is jelezte, hogy a 12 fideszes EP-képviselővel szívesen együttműködnének a későbbiekben, mivel a valódi konzervatív pártok szerintük már rég nem a Néppártban vannak.