A Fidesz EP-képviselői mandátumáról lemondott politikusa közleményben erősítette meg a belga sajtóértesüléseket.
A Fidesz évtizedes sikerének két alapeleme a folyamatos gazdasági növekedésből fakadó életszínvonal emelkedés és a kommunikációs tér teljes uralása. Most mindkét fronton komoly kihívásokkal néz szembe Orbán Viktor. A Fidesz által csúcsra járatott „cirkuszt és kenyeret” stratégiához most a kenyeret kölcsönből kapják a választók, míg a cirkuszban, ha átmenetileg is, de nem a Miniszterelnöki Kabinetiroda a műsorigazgató.
Már csak a pecsét hiányzik, hogy az LMP is hivatalosan elkötelezze magát a közös ellenzéki lista mellett, de párton belül ez a kérdés már el van döntve. Az LMP társelnöke azt is elmondta az Azonnalinak, hogy csalódott-e amiatt, hogy a Momentummal is dédelgetett külön listás álma dugába dőlt azután, hogy Fekete-Győr Andrásék is a közös lista mellett álltak ki.
Csáky Pál belső dilemmákról, Ujhelyi István vállalhatatlan irányvonalról beszélt az Azonnalinak; Szanyi Tibor viszont egy jobb ajánlatról hallott, Schöpflin György szerint pedig csak simán elege van Szájernek az európai parlamenti munkából. Körbekérdeztünk a legbefolyásosabb brüsszeli fideszes lemondásának lehetséges okairól és következményeiről.
Ezzel nemcsak a Fidesz, de az Európai Néppárt frakciójának egyik legbefolyásosabb politikusa is távozik az uniós politikai színtérről.
Van, aki az EU-s büdzsé blokkolásának abbahagyására, és van, aki bocsánatkérésre vagy távozásra szólította fel Deutschékat.
A hét elején a járványügyi határzárat ítélték el, szerdán az MTVA-ban folyó politikai utasításokra, az újságírók rágalmazására, az ellenzéki lapok negligálásra, a KESMA-ra és az orbáni médiapolitikára mondtak nemet. Mutatjuk a részleteket!
Miután a Fidesz brüsszeli politikusai gyakorlatilag leszavazták a magyar járványügyi határzárat, egyikük az Azonnalihoz fordult, mondván nincs is határzár, és amúgy is: fake news.