Fidesz
Tényleg a kétharmad a tétje a szerencsi választásnak? Hát nem
Tényleg a kétharmad a tétje a szerencsi választásnak? Hát nem

Aki azt állítja, hogy a jobbikos Bíró László esetleges vasárnapi győzelmével annyi lesz a Fidesz-KDNP kétharmadának, elfeledkezik a német nemzetiségi képviselőről, a parlamentben rendre a Fidesszel szavazó Ritter Imréről.

Petróczi Rafael
Meglehet a böjtje, ha az ellenzék közös listán indul

Szép gondolat a közös lista, csak éppen a választás után joggal várhatnának az emberek olyan kormányzást, mintha valóban egyetlen kolbászba darálta volna magát az ellenzék. Márpedig erre semmi esély nincs.

Gyenge Dániel
Az összefogás nem elég: legyen végre kétpártrendszer!

A kétpártrendszerben épp azért nem lehet kizárólagos hatalomra szert tenni, mert a kormányváltásnak sokkal nagyobb esélye van, mint a többpártrendszerben.

Balogh Gábor
A kormány nem tud jó döntést hozni a járvány ügyében, de ezt maguknak köszönhetik

A járvány az egyik legbonyolultabb, legnehezebb dilemma, amellyel az elmúlt harminc évben a magyar politika szembenézett. Bárhogyan is lép a hatalom, csak rossz döntést hozhatnak.

Ha szamárságot kellett lehoznom, rohamot kaptam – az Indextől kirúgott pártelnök az Azonnalinak
Ha szamárságot kellett lehoznom, rohamot kaptam – az Indextől kirúgott pártelnök az Azonnalinak

Szerette volna a libertárius eszméket elfogadottabbá tenni, politikai nyomást nem tapasztalt a szerkesztőségben, a közvélemény egy része pedig szerinte „benyelte”, hogy fideszes lap lett az Indexből. A laptól próbaideje alatt elbocsátott libertárius pártelnököt, Ecsenyi Áront kérdeztük az elmúlt heteiről, a kritikák kereszttüzében lévő szerkesztőség hangulatáról és kirúgása körülményeiről.

Bakó Bea
Hogyan fogja vezetni a Kúriát az, aki még egy napot se dolgozott bíróként?

Megint jól le lettek sajnálva a bírók: a Fidesz senkit nem talált az egész bírói karból, aki elvezethetné a topbíróságot, muszáj volt valakit a haveri Alkotmánybíróságról odaejtőernyőztetni.

Amit mondok, azt a saját tapasztalataimra alapozom, nem pedig arra, hogy mit mond Orbán! Dezse Balázs az Azonnalinak
Amit mondok, azt a saját tapasztalataimra alapozom, nem pedig arra, hogy mit mond Orbán! Dezse Balázs az Azonnalinak

Hogyan lesz egy sok nyelvet beszélő, világot látott emberből jobboldali konzervatív? Miben vallja mégis liberálisnak magát? Miért hozná be a tengerentúli influenszer-kultúrát Magyarországra? Hogyhogy tíz év után akar nyitni egy kormányközeli tévé az ellenzéki hangok felé? Az Azonnali véleményvezér-interjúsorozatában a Pesti TV műsorvezetőjét, Dezse Balázst kérdeztük.

Soha nem vezethetünk egy pohár bor után, ha ezen a politikusgarnitúrán múlik
Soha nem vezethetünk egy pohár bor után, ha ezen a politikusgarnitúrán múlik

Mi az oka annak, hogy a Fidesz fél nap után lekeverte az agrárminiszter ötletét a zéró tolerancia esetleges lazításának kibeszéléséről? Miért van Magyarországon még mindig érvényben ez a posztkommunista országokra jellemző paternalista szabály? Van-e olyan képviselő, aki beülne a kocsiba egy pohár bor után? Videó!

Vass Csaba
Ha már a Kurucinfó is balliberális, akkor a kormánymédiánál nincs nácibb

A mai magyar kormány örülhet, hogy Fidesz-kétharmadnak és nem tinderező fiatalnak született. Magányosan és kanosan kellene élnie, ha egyáltalán nem hajlandó senkit jobbra húzni.

Ha a világnézeted megegyezik a tulajdonos körével, az nem csicskaság! Ábrahám Róbert az Azonnalinak
Ha a világnézeted megegyezik a tulajdonos körével, az nem csicskaság! Ábrahám Róbert az Azonnalinak

Hogyan lett a Borkai Zsoltot kifigurázó vloggerből a kormányközeli Pesti TV műsorvezetője? Hogyan került korábban Gyurcsány Ferenc mellé gyakornoknak? Miért importálják Magyarországra a Pesti TV-nél a a tengerentúli alt-right trollkodást? Miért van itthon félreértelmezve a hiphop? Kik szerinte a leghitványabb hazai véleményformálók? Ábrahám Róbert az Azonnali véleményvezér-interjúsorozatában.

39 40 41 42 43