Ciki-e ma fideszesnek lenni, ha az ember polgármesterként újrázna Budapesten? Tart-e attól, hogy Újpest azért lilul be, mert a momentumos Déri Tibort választják meg polgármesternek? Milyen döntést hozott meg a kormány a feje fölött? Lobbizna-e bármiért Karácsony Gergelynél? Elégedett-e az újpesti focival, és örül-e a Fradi BL-be nem jutásának? Nagyinterjú Wintermantel Zsolttal, Újpest kilenc éve hivatalban lévő fideszes polgármesterével.
Nem is az a meglepő, hogy Orbán Viktor bizalmi embere, Bajkai István fideszes parlamenti képviselő került a bokszszövetség élére, hanem az, hogy köze is volt a tavalyi, 400 millió forintot felégető versenyhez, ami miatt a bokszszövetség csődközeli helyzetbe került. Itt az alkalom a dolog helyrehozására!
Migránsozott-e Varga Judit? Megúszhat-e Magyarország bármit is azután, hogy Timmermanstól elveszik a jogállamiság-portfóliót? Nagyon bizalmasak az infók, de elmondjuk, amit tudni lehet.
A jogállamiság szóba kerülésekor általában bevándorláspárti Brüsszelt kiáltó kormányzati szólamokhoz képest meglepően konstruktív volt az igazságügyi miniszter az Európai Unió Tanácsának hétfői ülésén. Még megfelelőnek is tartana egy minden tagállamra kiterjedő jogállamiság-vizsgálatot, de csak akkor, ha azt a tagállamok, és nem az EU-s intézmények menedzselik.
Ha Trócsányi megbukna az EP-meghallgatáson, és a kormány a helyére egy másik fideszes EP-képviselőt jelölne, azt a momentumosok nem szavaznák meg – mondta az Azonnalinak Fekete-Győr András.
Tekintheti valaki az árulás szimbólumának, hogy én jelképes helyen felkerültem erre a listára, de én ezt inkább annak a szimbólumának szánom, hogy a konszenzusos politikát tartom normálisnak – többek közt ezzel indokolja az Alfahír újságírója, Balogh Gábor, hogy miért indul az újpesti ellenzék színeiben az önkormányzati választáson.
Az ellenzéki összefogás több száz híve gyűlt össze a Pál utcai fiúk szobránál, hogy biztosítsák Pikó András józsefvárosi polgármesterjelöltet a támogatásukról. Pikó kampányközpontjában a minap tartott házkutatást a rendőrség személyes adattal való visszaélés miatt. Az ellenzékiek szerint ez már annak a jele, hogy a hatalom attól fél, elveszítheti a grundot.