interjú
Nem is biztos, hogy a laposföldes baromságban akarnak hinni, csak barátokra vágynak
Nem is biztos, hogy a laposföldes baromságban akarnak hinni, csak barátokra vágynak

Az álhíreken kívül az áltudományok is nagyot hasítottak az elmúlt években a közösségi médiában. Egyre több híve van az új konteóknak, azon belül is a laposföld-elmélet kapta a legnagyobb figyelmet. Vajon mi az oka a 21. század legnagyobb baromságának tűnő mozgalomnak, és miért hisz az áltudományokban ilyen sok ember? Szakértőket kérdeztünk.

Balliberális, zöld, nem kért az ellenzéki közösködésből (eddig), és nem az LMP. Mi az?
Balliberális, zöld, nem kért az ellenzéki közösködésből (eddig), és nem az LMP. Mi az?

Hát a februárban alakult lengyel Wiosna, ami három képviselőt juttatott az Európai Parlamentbe. Robert Biedroń, a párt elnöke és EP-képviselője már most akkora sztár az EP-ben, hogy találkozni nem ért rá velünk, de írásban több körben válaszolt a kérdéseinkre. A lengyel vagy a magyar kormány érdemelte meg jobban a hetes cikkelyt? Le lehet-e győzni Orbán lengyel barátait a választáson, vagy már az is valami, ha a PiS nem szerez kétharmadot? Kellene-e kelet-európai kvóta az EU vezetésébe? Mit javasol a magyar ellenzéknek?

Kiszel Tünde: Vigyázok a környezetre, egy híresség mutasson példát!
Kiszel Tünde: Vigyázok a környezetre, egy híresség mutasson példát!

Mára is jutott ám klímaceleb, de ezúttal magunk mögött hagyjuk a zenészvilágot, és jöjjön minden naptárak királynője, a hivatásos közéleti személyiség Kiszel Tünde!

Lengyelország után már Ázsia következik! A PiS-es volt lengyel külügyminiszter az Azonnalinak
Lengyelország után már Ázsia következik! A PiS-es volt lengyel külügyminiszter az Azonnalinak

Miért küldtek a lengyelek idén ennyi nagy öreget és korábbi kormánytagot az Európai Parlamentbe? Van-e ennek köze a 7-es cikkes eljáráshoz? Kiáll-e a PiS-kormány Magyarország mellett akkor is az EU-ban, ha nem nyernek egyedül választást ősszel? Megérte-e 15 éve csatlakozni az EU-hoz, és tanulhatna-e bármit a Fidesz a PiS-től? Kaczyński korábbi külügyminisztere, a mostantól az EP-ben ülő Witold Waszczykowski elmondta az Azonnalinak Strasbourgban.

Alekosz: A klímaváltozást az irányítja, akié az internet
Alekosz: A klímaváltozást az irányítja, akié az internet

A magyar internet egyik kedvenc fura figurája mai napi klímacelebünk, aki most is meg tudott minket lepni: a klímaváltozás hülyeség, de ha mégsem, akkor is az internet ura intézi!

Fluor Tomi: A vezetőség nem csak leszarja a klímaváltozást, de ellene megy azoknak, akik szerint valós probléma
Fluor Tomi: A vezetőség nem csak leszarja a klímaváltozást, de ellene megy azoknak, akik szerint valós probléma

Mai klímacelebünk az a Fluor Tomi, aki amellett, hogy elrappeli a fél ország lelkivilágát a Wellhellóban, még értelmes dolgokkal is van ideje foglalkozni.

Az LMP önmagában kevés, mondja az ökopárt új elnöke az Azonnalinak
Az LMP önmagában kevés, mondja az ökopárt új elnöke az Azonnalinak

Az LMP szombaton megválasztotta férfi társelnökét, Kendernay Jánost. Az egykori diplomata gyakorlatilag csődgondnokként szeretné az LMP-t rendbe tenni, de konkrétumokról nem sokat árult el. Ez nem az én hatásköröm, majd meglátjuk – ezek voltak a leggyakoribb válaszai. Az LMP a jelenlegi állapotában azonban még arra sem volt képes, hogy női társelnököt válasszon, de majd talán két hónap múlva. Gyorsinterjú az új társelnökkel.

Iszak Eszter: El kell rajta gondolkodnunk, hogy az unokáinknak nem marad elég ivóvíz
Iszak Eszter: El kell rajta gondolkodnunk, hogy az unokáinknak nem marad elég ivóvíz

A Klímaceleb mai részében a még mindig rettentő fiatal, gyakorlatilag a szemünk előtt felnőtt Iszak Eszter avat be minket abba, ő mit tesz a bolygó megóvásáért.

Majka: Ha jobban belegondolok a klímaváltozásba, akkor be vagyok szarva
Majka: Ha jobban belegondolok a klímaváltozásba, akkor be vagyok szarva

Klímaceleb sorozatunkban az ország egyik csúcsrapperét, Majkát kérdeztük meg a klímaváltozásról és arról, mit tesz ellene. Előkerül a chemtrail és a gyíkemberek is!

Járóka Lívia az Azonnalinak: Ha a DK-nak és a Momentumnak fontos a roma érdekképviselet, szavazzanak rám!
Járóka Lívia az Azonnalinak: Ha a DK-nak és a Momentumnak fontos a roma érdekképviselet, szavazzanak rám!

Azért nem írta meg az EP-alelnöki jelentkezésekor, hogy fideszes és magyar, mert ezt mindenki tudja róla, mondta az Azonnalinak Járóka Lívia fideszes EP-képviselő. Gyorsinterjú a strasbourgi folyosóról!

28 29 30 31 32