Küld-e még a Jobbik hanukai üdvözletet a zsidó szervezeteknek? Milyen érzés volt Gyurcsány Ferenccel együtt tüntetni, és ha a Jobbik változott, változhatott-e a DK is? Melyik európai parlamenti frakcióhoz csatlakozna a Jobbik, ha egyszer egyik sem akarja beengedni? Biztosan jó ötlet volt-e Kelet-Ukrajnába látogatni pár éve? Gyöngyösi Márton, a Jobbik frakcióvezetője az Azonnalinak adott nagyinterjújában erről is beszél.
Tagja Márki-Zay Péter pártokon átívelő, összefogást sürgető mozgalmának, de közben a Párbeszéd parlamenti frakciójában ül Mellár Tamás. Nincs itt ellentmondás? Hogyan érzi magát jobboldali közgazdászként ebben a balos közegben? Civilek harca lesz végül Pécsen az önkormányzati választás? Miniinterjú a pécsi, rabszolgatörvény elleni tüntetésről.
És mit szól ahhoz, hogy Puch László az első sorban lengette az MSZP-s zászlót a beszéde alatt? Nemes Balázst az Azonnali az általa szervezett pénteki pécsi tüntetés után kérdezte.
Nyolc és fél éve úgy kéne viselkednie az ellenzéknek a parlamentben, ahogyan azt a rabszolgatörvény elfogadásakor tette – véli Kovács Gergő, a Kétfarkú Kutyapárt elnöke. Elmondta: amíg az MSZP és a Jobbik a két legnagyobb ellenzéki erő, addig nem fog csökkenni a kormány népszerűsége, a kétfarkúak pedig a jelenlegi pártok közül senkivel sem kívánnak közösködni. Arról még nem döntöttek, hogy indítanak-e főpolgármester-jelöltet, de szerinte Tarlós István egy „morcos, öreg bácsika”, Karácsony Gergely pedig a „tökéletesen elvtelen politizálás iskolapéldája”. Nagyinterjú!
Tárt karokkal várja a Fideszt Európai Konzervatívok és Reformerek (ECR) frakciója az Európai Parlamentben, ha otthagyná az Európai Néppártot. De mit szólna a Jobbikhoz, és egyáltalán hallott-e az LMP-ről az ECR csúcsjelöltje? Jan Zahradil csehként az egyetlen kelet-európai csúcsjelölt. Az Azonnalinak adott interjúban elmondja, van-e kelet-nyugat szembenállás az EU-ban, tényleg fontos-e a V4, és mi a különbség a sok euroszkeptikus csoportosulás között.
Mivel lehetett eddig a legnagyobb örömet okozni a Kétfarkú Kutya Párt elnökének, Kovács Gergőnek? Hogyan kerül a képbe az eperfagyi? Év eleje helyett miért éppen augusztusban szokott újévi fogadalmat tenni? Az Azonnali karácsonyi videóinterjújából ezek is kiderülnek!
Megbocsát-e karácsony előtt a KDNP frakcióvezetője a „kereszténységet nem tisztelő” tüntetőknek? Volt-e, hogy meg kellett gyónnia egy parlamenti szavazást? Mi volt a legjobb karácsonyi ajándék amit adott, és amit kapott? Harrach Péter karácsonyi videóinterjút adott az Azonnalinak!
Az Európai Néppárt vezetői mindent megtesznek azért, hogy benntartsák a Fideszt a Néppártban, de a jövő májusi EP-választásokat is meg akarják nyerni. Ha egyes tagpártok mégis rosszul szerepelnek az EP-választáson, azért valószínűleg a Fideszt fogják okolni, mondja az Azonnalinak az MKP-s Csáky Pál, aki továbbra is ragaszkodik hozzá, hogy Orbán Viktor, valamint a Néppárt elnöke és frakcióvezetője megállapodtak, hogy májusig nem nyírják egymást.
Az Azonnalin csütörtökön adtunk hírt arról, hogy mozgalom/weboldal indult O1G néven, ami az ellenzéki tiltakozásokat szeretné összefogni. De mi ez az egész, és a szervezők szerint miben más – ha más egyáltalán –, mint az elmúlt években fellángoló, majd csendben eltűnő civil kezdeményezések, mint a Milla, vagy a MostMi? Megkérdeztük!
Az ellenzék agresszív volt, mikor a jogosítványait gyakorolva bement az MTVA-székházba, a Fidesz viszont nem az, amikor a jogosítványait gyakorolva kormánypropagandát nyomat a köztévében – fejtette ki Harrach Péter, a KDNP frakcióvezetője az Azonnalinak. Nagyinterjúnkból az is kiderül, hogy mit szól Harrach a kormányzati média Halálcsillagához, mi volt a KDNP legnagyobb önálló sikere, és még belefért egy kis önkritika is.