Joe Biden akarata egyértelmű: az Obama-éra embereit akarja visszahozni a saját adminisztrációjába. Emiatt aztán Orbán kemény éveknek nézhet elébe: komoly kritikákra számíthat a populizmusellenes demokrata vezetéstől, és az sem kizárható, hogy jön a kitiltási botrány 2.0.
Nem elég a Covid-19, a karibi partokat az Iota-hurrikán is pusztítja, miközben Iván Duque kolumbiai elnök már a 2022-es választásra készül. Bolíviában elnököt választottak, Peruban elnököt buktattak. Evo Morales pártja visszatér a hatalomba, Limában politikai válság lehet, és van, aki nagyon nem örül Joe Bidennek. Latin-amerikai körkép az Azonnalin!
A Kínát, Japánt és Dél-Koreát is magába foglaló egyezmény értelmében hamarosan vámok szűnhetnek meg az eddig egymással is versengő ázsiai országok között, és együtt készülhetnek a koronavírus utáni időkre, háttérbe szorítva az Egyesült Államokat.
Annyira megalapozatlan vádakkal üti a Trump-csapat a demokratákat, hogy azt még a Fox News műsorvezetője sem bírta. Trump azonban úgy tudni, nem adja fel, és újra elnök lenne.
De Joe Bidennel az amerikaiak visszatérnek a világosra. A bajor miniszterelnök szerint Németország is vonhat le tanulságot az amerikai elnökválasztásból.
A Fox News szerint Donald Trump is hajlik a békés hatalomátadásra, de előbb azért megtámadja a választási eredményeket.
Az elnökválasztásról már előre tudhattuk, hogy bárki nyer, a mémek úgyis jók lesznek.
Joe Biden elnökké választásának az amerikai demokraták mellett Indiában örülnek igazán: a dél-indiai Tulaszendrapuram hősként ünnepli az Egyesült Államok első dél-ázsiai származású alelnökét.
López Obrador állítólag nem akarja felbosszantani Trumpot. Egyelőre egyébként a magyar kormány sem gratulált a megválasztott amerikai elnöknek.