A brit konzervatívok az eddigi védelmi politikájukat felülbírálva óriási fegyverkezésbe kezdenek, és a katonai nagyhatalom-státusz megerősítésével próbálják meg megadni az EU utáni Nagy-Britannia kezdőlökését. Ez mindenki szerint rossz ötlet, aki nem az angol jobboldali elit embere.
Ez azért önmagában nem tűnik valószínünek, annak ellenére sem, hogy Donald Trump kiléptette, Joe Biden pedig visszaléptette Amerikát a Párizsi Klímaegyezménybe. Az egyezmény ugyan semmilyen kényszerítő erővel nem rendelkezik, de jelentős hatása lehet, hogy az egyik legnagyobb szereplő újra játékban van. Mutatjuk, miért!
A luxuskocsikra szakosodott olasz autógyár kevesebb, de drágább autót adott el 2020-ban, mint előtte. Ezt jórészt a kínai vevőknek köszönheti.
Körvonalazódik, milyen lesz a bideni USA külpolitikája: nagyobb nemzetközi jelenlét, belpolitikai szempontok figyelembevétele és határozottabb kiállás a demokrácia mellett. De miként érinti mindez az amerikai-magyar kapcsolatokat, főleg annak tudatában, hogy az új CIA-vezér autoriternek nevezte Orbánt?
Hosszú együttműködés után az oroszok most elfordulnának a NASA-tól, és inkább Pekinggel hódítanák meg a Holdat. Fix bázist hoznának létre rajta.
Joe Biden még nem lépett hivatalba két hónapja, de a Közel-Kelet máris az ajtaján kopogtat, miközben az elnök vissza akarja állítani az amerikai vezető szerepet és erős kontrasztot mutatni elődjével, Donald Trumppal szemben. Pár hét alatt még nem tudunk végleges következtetéseket levonni, de egyelőre a demokrata vezetés bizonytalannak tűnik, és olyan lavírozgatást folytat, amiből nem lesz könnyű győztesen kijönni.
Szlovákia oroszt, Lengyelország és Csehország kínai vakcinát vesz, Magyarország mindkettőt vett már. Csehországban harmadszorra durvult be a járvány, a 100 ezer főre eső új esetek kétheti átlagát tekintve világelsők, és már az EU-tól kérnek segítséget, annyira megterhelte az egészségügyi rendszert a sok beteg.