Liu Yifei elég meglepő véleményt fogalmazott meg arról, kik mellé áll erkölcsileg a hetek óta tartó tüntetéssorozatban.
Bár a DK nem verte nagydobra, de politikusuk, Oláh Lajos is találkozott a nemrég Magyarországon járt kínai külügyminiszterrel. Oláh Lajost nemcsak arról kérdezte az Azonnali, kínos-e pártjának az ő jó viszonya az országhoz, de arról is, mit gondol a Budapest-Belgrád vasút megépítéséről.
Legyen régivágású keresztény- vagy illiberális a demokrácia, ha kereszténységen alapul, és bűnnel találkozik, nem kéne, hogy számítsanak a gazdasági érdekek. Persze az is lehet, hogy a miniszterelnök szerint a kereszténységből levezetett nézetek csak a Kárpát-medencében és az Európai Unióban tekinthetők egyetemesnek.
A Kínai Népköztársaság kiakadt a prágai polgármester kijelentéseire, amire a cseh külügyminiszter csak annyit mondott, hogy nincs ráhatásuk a demokratikusan választott önkormányzatokra.
A kínai cég csehországi leányvállalatának két volt munkatársa szerint a cég érzékeny adatokat gyűjtött, amit megosztott a kínai nagykövetséggel.
Közleményt adtak ki az ország mesterségesen eltüntetett és sokszor vallása miatt átnevelt ujgur kisebbségéről.
Kína megtalálta a megoldást a koszos ágyneműtől rettegő vendégek megnyugtatására.
A kínai külügy szerint az, ahogy Hongkongban bánnak a tüntetőkkel az ország belügye, ezeken a csúcstalálkozókon pedig nem ilyenekről szoktak beszélni.
A Budapest–Belgrád-vasútvonal felújításával és kibővítésével áttételesen jól jár Budapest és Peking is: Mészáros Lőrinc drága közbeszerzéshez, Kína geopolitikai pozíciókhoz jut. De van-e ezen kívül bármi értelme egy elvileg szupergyors, valójában mégsem olyan nagyon gyors vasútvonallal összekötni a két fővárost?