Pár hónap múlva az Orbán Viktor szövetségese által vezetett szlovén kormány veszi át Európai Unió Tanácsának elnökségét. A külügyminiszter elmondta a Politicónak, hogy a 7-es cikkből nem lesz semmi.
Egy lépésben, több lépésben, fokozatosan vagy teljesen legyen nyitás – erről konzultálhatunk majd online Orbán Viktor szerint.
Durvul a vendéglátós helyzet: az Árkád üzletközpont elfalazott egy Freshland-salátázót, mert nem fizették a bérleti díjat. A Freshland szerint viszont az Árkád volt rugalmatlan, hat másik üzletközponttal megtalálták megoldást. Az ügy a bíróságon folytatódik, addig is kilenc alkalmazott állása lóg a levegőben. Az Árkád is megszólalt az Azonnalinak.
A független parlamenti képviselő szerint a vendéglátósok problémája valós, de a nyitás kockázatos lenne, most a kormánynak kéne kisegítenie pénzzel a vállalkozókat. De azt is elmondta, miért nem ment ki a vasárnapi tüntetésre. Interjú!
A rendőrséget arra kéri, ne tartóztassak le senkit a hétfői boltnyitási tiltakozáson és tüntetésen, mondta el a Kossuth Rádióban a pénteki interjújában a miniszterelnök, de azért súlyos retorziók várnak a tiltakozókra. Hétfőtől indul a regisztráció alapú oltás, Orbán a kínai vakcinát fogja választani.
Szerdán a szlovák egészségügyi minisztérium egy nappal a kérvény beadása után jóváhagyta az ivermectin nevű orvosság terápiás használatát koronavírusos betegeken. Egyelőre ideiglenesen, fél évre. A gyógyszer megítélése Szlovákiában is ellentmondásos: miért lehet jó egy férgek elleni gyógyszer a koronavírusra?
A korrupcióellenes civil szervezet szerint Romániával és Bulgáriával vagyunk egy polcon, miközben a Robert Ficót leváltó Szlovákia nagyot javított tavalyhoz képest. Az EU-ban szerintük 2012 óta Magyarországon romlott a legtöbbet a korrupciós helyzet.
Étel-házhozszállítást nem tudtak beindítani, bevételük nincs, de az alkalmazottjukat még három hónapig foglalkoztatniuk kell – a nehéz helyzetben lévő szentesi Pikoló söröző tulajdonosa mondta el, miért érzi úgy, hogy tiltakoznia kell a november óta tartó lezárások ellen.
A budai Kuckó kávézó jelenleg a törzsvendégei és tulajdonosai ügyszeretete miatt tart nyitva, üzletileg jobban megérné bezárniuk. A kormányzati bértámogatást hiába igényelték meg, nem kaptak semmit. Így az öt-hat alkalmazottból mára egy maradt, de ő sem kap teljes bért. Ezért úgy döntöttek, február 1-jén tiltakozásból kinyitnak.
Fél évre engedélyezte az OGYÉI az orosz Szputnyik V vakcinát, ami további fél évvel meghosszabbítható. Az EU minden vakcinánál a központi engedélyeztetést javasolja, hogy ne sérüljön az igazságos hozzáférés elve, a tagállamok kormányai viszont a lehető leggyorsabb megoldást keresik, ami politikai érdekük is.