Már bővebb adatokat is közöl a hivatalos kormányzati koronavírus-honlap a hazai járványügyi helyzettel kapcsolatban: igaz, az új információktól sokkal okosabbak nem leszünk, és első ránézésre is csak az látszik, hogy tényleg indokolt vidéken feloldani a korlátozásokat. De valóban így van ez? Grafikonokra rajzoltunk mindent, amit az adatokból ki tudtunk hámozni!
Napi mérleg: 57 új gyógyult, 60 regisztrált új eset, tizenketten viszont elhunytak. Grafikonokon a lényeg!
Az elmúlt 24 órában húszan gyógyultak meg, de tizennégy hatvan év feletti beteg is elhunyt. Grafikonokon mutatjuk a járvány terjedését!
Mivel jelenleg minden hírből a koronavírus miatti áldozatok száma ömlik ránk, úgy tűnhet: eddig nem is haltunk meg sohasem semmiben. Mik a főbb halálozási okok nálunk, a németeknél és az olaszoknál? Havi bontásban ezek hogyan viszonyulnak a koronavírus egy hónapos áldozatainak számaihoz?
Összehasonlítottuk a német, olasz és magyar halálozási adatokat a koronavírus és az influenza kapcsán. Magyarországon és Németországban a becsült influenza öl meg több embert, Olaszországban a koronavírus, de a koronavírusban nagyobb eséllyel lehet mindenütt meghalni. Mutatjuk a részleteket.
A csehek folyamatosan pörgetnék be újra a gazdaságot, június elejére pedig már teljesen újraindítanák azt. És a többiek? V4-es körkép.
A többségében idős elhunytak mellett egy 48 éves áldozata is lett csütörtök reggelre a járványnak.
A szolidaritási alapból részesülhet Azerbajdzsán, Belarusz, Grúzia, Moldova, Örményország és Ukrajna is, igaz, inkább politikai gesztus ez, mintsem óriási segítség.
A magyar kormány 200 ezer maszkot küldött Szerbiának, és 100 ezret Horvátországnak a koronavírus elleni harcban.
Gulyás Gergely bruttó félmilliós, de csak egyszeri fizetéskiegészítést ígért az egészségügyben dolgozók számára. A költségvetés kiadási oldalát újratervezik, ennek keretében elvonják a pártok állami támogatásának felét, de lesz megszorítás a minisztériumokban is.