Miközben az elnököt éppen alkotmányos vád alá helyezték, az Michiganben kampányolt, és arról szónokolt, hogy mennyi új repülőt is kap majd a hadsereg. Két táborra szakadt az ország az impeachmenttel kapcsolatban.
Temesváron hirdette meg a hétvégén Orbán Viktor az új Közép-Európát többek között Románia és Magyarország részvételével. Klaus Johannis román elnök rögtön közölte is, hogy ő ebben nem partnere, de mi azért megkérdeztünk pár vezető román értelmiségit, hogy ők mit szólnak mindehhez. Sorozatunk harmadik részében Lucian Mîndruță újságíró válaszol.
Tizenhat éve nem volt ilyen alacsony a munkájuk miatt meggyilkolt újságírók száma: ez bár jó hír, az már kevésbé, hogy a bebörtönzötteké pedig folyamatosan növekszik.
Mi a különbség a magára már most betiltottként hivatkozó KESMA-kiadvány, és a vadiúj ingyenes újság között? Már meg is mondtuk, ugyanis főleg az, hogy az egyik egy KESMA-kiadvány, a másik meg egy újság.
A brit miniszterelnöknek is feltették a kérdést, amivel már elődjéből is sikerült hülyét csinálni. Most Johnson úgy válaszolt, hogy ez a legcsibészebb dolog, amit hajlandó is bevallani.
Megtolta kicsit a fideszes jelölt kampányát a kormánypárti média Győrben.
Egy kiszivárgott dokumentum szerint a média rossz színben tünteti fel az orosz igazságügyi rendszert, ez ellen pedig sürgősen cselekedni kell.
A szervezetek szerint a magyar kormány szisztematikusan építi le a sajtószabadságot és a hirdetési pénzek elosztásával tartja sakkban a független médiát, de Kovács Zoltán szerint a jelentés készítőit Soros pénzeli.
Egyre sötétebb politikai válság bontakozik ki karácsony előtt Máltában: két évvel a szigetország legismertebb oknyomozó újságírójának brutális meggyilkolása után a miniszterelnök belebukott az ügybe, ami, mint kiderült: kormányának politikusait is közvetlenül érinti. Kabinetfőnökéről és turisztikai miniszteréről ugyanis kiderült: együtt panamáztak a gyilkosság kitervelésével gyanúsított máltai ingatlanmágnással. De miért kellett meghalnia Daphne Caruana Galiziának és mibe kerül mindez a máltai politikai elitnek? Utánajártunk.
Dunai Hullám lesz a neve, az alapítók elmondása szerint nem fognak politizálni, ellenben lesz rengeteg zene a posztszovjet térségből.