A hatpárti ellenzéki szövetség konkrétumokkal kezdte 2021-et, bejelentve, milyen elvek alapján kormányoznának. Több pénzzel támogatnák a leszakadó régiókat, átalakítanák az adórendszert, hogy aki tehetős, többet fizessen. Az illegális migráció ellen fellépnének, a fenntarthatóság minden kormányzati döntésnél szempont lenne.
Most már aztán tényleg minden közös lesz, nemcsak a jelöltek, hanem a lista is. De mennyire meggyőző ez?
A magyar politikai rendszer egészét tekintve 2020-szal új időszámítás kezdődött a kormány és az ellenzék viszonyát tekintve, még ha új korszakba persze nem is léptünk. Meglepő módon az ellenzéknek segítő végső lökést éppen Orbán Viktor jelentette be szombaton az önkormányzatok eddig nem látott mértékű csuklóztatásával.
A Jobbik, a DK, az MSZP, a Momentum, a Párbeszéd és az LMP megegyezett a közös indulásról mind a 106 egyéni választókerületben, de az előválasztásokról még zajlanak a tárgyalások. Az összefogás személyi, legitimációs és tartalmi garanciákat is vállalt közösen aláírt nyilatkozatban.
Kubatov Gábor,a Fidesz pártigazgatója arról posztolt az EU-csúcs után, hogy ha Orbán Viktor tárgyalja a trianoni békeszerződést, akkor az antant tagállamainak felét Magyarországhoz csatolják. A parlamenti képviselők viszont nem hisznek Kubatovnak, szerintük erre még Orbán se lett volna képes. Videó!
Az MSZP-s politikus nem akarja megmondani senkinek, hogy mit csináljon, de szerinte az RMDSZ a vasárnapi romániai választást követően most olyan alkupozícióban van, hogy kérhet ilyeneket.
Mindenképpen rendhagyó lesz az idei karácsony és szilveszter, de vajon hogyan fognak ünnepelni a képviselők? Mennek látogatóba vagy inkább otthon maradnak? És ha rajtuk múlna, enyhítenének-e a szigorításokon? Videó!