A hétvégén is egyeztettek: előválasztás valólszínűleg nem lesz, döntés a jelöltről szerdán várható.
A rendszerváltás meccsének első félidejében, úgy tíz-tizenkét évig nem álltunk vesztésre. Az MSZP-s kormányoknak voltak hibái és tévedései, amik kinyitották a kaput a vezérkultusz számára, de semmilyen 2010 előtti bűn nem menti, ami 2010 után történt. Immár harmadik, újabb rendszerváltás kell, amely nem rendszer-visszaváltás, nem a 2010 előtti viszonyokat hozza vissza, hanem egy negyedik köztársaságot.
Lesz-e egyáltalán idő egy győri előválasztásra, és van-e ehhez elég jelölt? A DK-n kívül mindenki civilekben gondolkozik.
Szándékosan lett vajon balhés politikus az ellenzék ökle, Tordai Bence? Mi a különbség a Párbeszéd és a Momentum között, és nem ciki-e az MSZP-vel lógni? Lopásról beszélni a durvább, vagy leszavazni egy menekültek segítéséről szóló határozatot? És melyik fideszes ütné meg tényleg? Interjú!
Az őszi győri kampány elég langyos volt, utána meg elvitte Borkai szexbotránya, tehát a város ügyeiről valójában alig esett szó. Többek között ezen is segíthetne egy előválasztás az ellenzéki oldalon, miközben az új fideszes jelöltnek is beszélnie kéne a terveiről.
Az MSZP és a Jobbik is felszólította a győri közgyűlést, hogy oszlassa fel magát, és írjanak ki új választásokat. A helyi ellenzék ügyvivő polgármestert szeretne választani a következő hónapokra.
Mi lesz a kulturális térbe visszatérő Puzsér Róbert csapatával most, hogy megvolt a főpolgármester-választás? Milyen hibákat követtek el, és bánják-e, hogy állandóan Karácsony Gergellyel foglalkoztak? Na és elégedettek-e azzal, hogy Puzsér 4,46 százalékot kapott a választáson? Nagyinterjú Zaránd Péterrel, Puzsér Róbert kampányfőnökével.
Megbánta-e, hogy volt MSZP-s politikusként inkább Tarlós Istvánt támogatta? Kapott volna-e lovagkeresztet akkor is, ha nem a Fidesszel tart? Miért vehető uszításként a Tiborcz-adó? Na és milyen volt élőben végighallgatni az őszödi beszédet? Interjú Pesterzsébet újraválasztott polgármesterével, Szabados Ákossal, akit hiába akart eredetileg ismét az ellenzék indítani, ő elsőként a Fidesz támogatását fogadta el.
A szabadságot a tömegek nem kiharcolták, hanem eltűrték ’89-ben. A rendszerváltók leragadtak a vagyonelszámoltatásnál, amiből vagyonátmentés lett, a papíron tökéletes liberális jogállam pedig a magyar valóságban nem tette lehetővé a politikai kormányzást. Ebből a frusztrációból eredtek olyasmik, mint az őszödi beszéd, vagy Orbán 2002 utáni stratégiája.