Hiába lefutott az előválasztási verseny 11 körzetben, ezeken a helyeken is oda lehet majd biggyeszteni az ikszet az egyetlen induló jelölt neve mellé, sőt, érdemi kampány is lesz. Az Azonnalinak nyilatkozó pártok szerint fontos, hogy a kihívó nélkül maradt jelöltek ugyanúgy találkozzanak a választókkal, mint azok, akik még nem dőlhetnek hátra az előválasztási versenyben.
Fekete-Győr András az aláírásgyűjtés első napján Hadházy Ákos aláírásgyűjtését tolta meg, a párbeszédes Szabó Rebekáék Tóth Csaba sátrától külön, az aluljáróban gyűjtöttek – bár szerintük ez csak véletlenül alakult így. Helyszíni riport az előválasztási kampány első hivatalos napjáról, egy igazi csatatérről.
Augusztus 23-án indult el az aláírásgyűjtés a jelöltek számára az ellenzéki előválasztáson. Karácsony Gergely, a Párbeszéd, az MSZP és az LMP miniszterelnök-jelöltjének 24 óra sem kellett, hogy összegyűjtse az induláshoz szükséges szignók számát.
A legtöbb jelölt kitelepült az utcákra szignókat gyűjteni, a libertárius miniszterelnök-jelölt azonban sajátos módszert választott.
A Republikon Intézet szerint az ellenzéki pártok közül a DK és a Jobbik van az élen, mögöttük messze lemaradva a Momentum és az MSZP, még messzebb az LMP és a Párbeszéd.
Nem elég, hogy egy egyéni jelölt pártot választ: a pártnak be is kell fogadnia őt. Akit a hat ellenzéki párt közül senki sem fogad be, az nem indulhat el az előválasztáson. Jelenleg a Márki-Zay Péter-féle Mindenki Magyarországa Mozgalomnak hat ilyen jelöltje van és így jártak egy libertárius kispárt jelöltjei is. A Momentumnál azt mondták: az MMM egyik jelöltjét helyi konfliktusok miatt nem fogadták be.
Az LMP-s Csárdi Antal szerint teljesen védtelenek, a párbeszédes Barabás Richárd szerint ez csak valószínű, az MSZP-s Bangóné Borbély Ildikó szerint „fontos lenne tudni”.
Olaszországban a balközép Demokrata Párt főtitkára felvetette, hogy példamutatásból csak azok induljanak el egy választáson, akik már beoltatták magukat koronavírus ellen. Megkérdeztük a magyar pártokat, hogy mit szólnak az ötlethez, kötelezővé tennék-e jelöltjeik számára az oltást, és netalán még azt is az oltástól tennék-e függővé, hogy ki szavazhasson egy választáson.
A Momentum az adatvédelem teljes hiányáról ír, a szocialisták a Pegasus-botrány óta már nem csodálkoznak semmin. A többi ellenzéki párt nem válaszolt.