Sőt, a pénzügyminiszter szerint már konkrét ötleteket is kidolgoztak az oroszok pénzének felhasználásról.
Mihail Hodarjonok szerint Oroszország egyedül maradt és kvázi az egész világ ellenük van. Arra számít, nehéz jövő vár Oroszországra.
Szerinte az oroszoknak nincs problémája a két skandináv állammal. Ugyanakkor a NATO-val kapcsolatosan már jóval keményebben fogalmazott az orosz elnök.
Josep Borrell, az EU külügyi főtárgyalója szerint legalább két hétig kell várni az újabb Oroszország elleni szankciókra, de végül a magyar kormány is be fogja adni a derekát.
Jól fognak csúszni majd, amikor a McDonald'sot koppintó Ványa bácsiban hamburgereznek az oroszok.
Egy évtizeden át zajló háború, járványok, gazdasági visszaesés, és mellette még „Brüsszel öngyilkossági kísérletei is” - ezek várnak ránk a jövőben Orbán Viktor szerint. Meg idehaza újabb árszabályozó lépések, már szeptembertől.
Orbán Balázs, Orbán Viktor politikai igazgatója beszélt erről a parlamentben, amikor Jámbor Andrásnak, a Párbeszéd képviselőjének válaszolt.
Úgy tűnik, eddig sikeres az ukránok ellentámadása észak-keleten.
Ami maradt, az is nagyon megdrágult.
A dolog oka nem is lehetne egyszerűbb, az ukrán-orosz háború árt az üzletnek.