Az orosz vezetés úgy tűnik, minden háborúellenes jelzést a lehető legkeményebben büntet mostanra.
Az orosz katonai állomány kínzása annyira hagyományos, hogy még saját szava is van. Békeidőben is évente százak halnak bele ebbe az állapotba, ami már a sokadik generációnyi orosz férfit nyomorítja meg mentálisan.
A Bellingcat oknyomozó portál vezetője szerint a lépéssel Putyin elismeri, „mekkora szarban van a hadművelet"
Az Airportal.hu repülési szaklap szerint a legtöbb gépet Bermudában és Írországban jegyezték be, a két ország légügyi hatósága már jelezte, hogy felfüggeszti a járművek alkalmassági engedélyét, mert nincs rálátásuk az állapotukra.
Az egykori amerikai elnök egy interjúban úgy fogalmazott, meglepte, hogy Vlagyimir Putyin megtámadta Ukrajnát, mivel ő azt hitte, csak így akar jobb alkupozíciót magának kiharcolni.
Óriási lehetőséget szalasztott el az ellenzék saját szempontjából az Ukrajna ellen indított orosz háborúval, nagyon könnyen olyan helyzetbe hozhatta volna Orbán Viktort, amilyet a miniszterelnök mindig el akart kerülni, de ez az esély már elszállt – mondta az Azonnalinak adott interjújában Török Gábor. Az ismert politikai elemzőt nemcsak március 15-ről, hanem a választásokig még hátralévő időszakról, majd az április 3-a után várható eseményekről is kérdeztük.
Senki nem tud semmit, de benne van a levegőben, hogy március 16. kulcsfontosságú nap lehet.
Ukrajna Oroszország általi lerohanásának harmadik hetére már közel 2,8 millióan menekültek otthonukból, közülük 1,8 millióan nemcsak lakóhelyüket, hanem hazájukat is elhagyták. Amíg az ő ellátásuk és megsegítésük az európai menekültellátás homlokterében marad a közeljövőben, addig egyre jobban felgyorsul a kivándorlás Oroszországból is. A növekvő politikai elnyomás és a gazdasági visszaesés mértékétől függően ez akár az ötödik nagy kivándorlási hullámmá is terebélyesedhet.
Balogh Ádám zongoraművész elítéli az orosz agressziót, de ezzel sem tud azonosulni, hogy a világ egyik legrangosabb zongoraversenyén nem indulhatnak orosz művészek.
A március 15-i ünnepségre a Békemenet megint seregszemlét szervezett, hogy megmutassák, semmit nem akarnak jobban, mint békét. Az időjósok gyönyörű tavaszi napot, 15 fokot ígértek, aminél jobbat kívánni sem lehetett volna, hogy az ember sisteregjen kicsit a gyűlölettől. Az év első tavaszi napja lehetett volna, ha februárban már nem lett volna 20 fok is. De hát, az időjárás már csak olyan, mint a politika: változékony.