Richard Sulík a Krímről és az oroszok elleni gazdasági szankciókról beszélt, de nem pontosan azt mondta, amit az orosz média szerint mondott. Az ukránok mindenesetre kiborultak.
Még az is lehet, hogy a németek hajlandóak lennének gazdasági áldozatokat hozni, hogy az oroszokat büntessék, ha Oroszország megtámadná Ukrajnát. Az viszont egyértelműen kiderült, hogy fegyvereket továbbra sem szállítanak.
A belarusz diktátor szerint ezért is fontos a belarusz-orosz közös hadgyakorlat februárban. Emellett a hivatalos belarusz narratíva szerint már nem Lukasenka, hanem a nyugati országok robbantották ki a migrációs válságot a lengyel-belarusz határon.
A hekkerek célja csak a károkozás volt, egyelőre nem tudni, mekkora kárt okozott az állami felületeken a héten elkövetett támadás.
Egyre valószínűbbnek tűnik, hogy az egyébként nyugdíjas korú Vlagyimir Putyin orosz elnök szintén attól retteg a legjobban, amivel a magyar nyugdíjasokat is a legkönnyebb rémisztgetni. De amíg ezt a hazai érintettek bármikor átbeszélhetik a zöldséges pultnál, a büszke Orosz Birodalom utódjának fejeként csak óvatosan, csak a megfelelő alkalmakkor lehet felhozni. A klasszikus romantikus motívumok mindenesetre a helyükön vannak.
Az oroszok ukrán izmozása megint felkeltette a skandináv országok figyelmét is, akik nem szeretnék, ha visszatérnének a hidegháborús idők, és nem szeretnék, hogy megint az oroszok diktáljanak a biztonságpolitikai ügyeikben.
Tokajev reggel bejelentette, hogy visszaállt az alkotmányos rend, de úgy tűnik, a zavargások folytatódnak.
Kazahsztán a rászakadó viszonylagos jólét eredményeként már nem biztos, hogy megelégszik azzal a kevéssel, amit egy modern diktatúra adhat.
Éjjel több tíz tüntetőt öltek meg a rendőrök, Kazahsztán katonai segítséget kap a „keleti NATO-tól”.