Így már az előtt érkezhetne az arra igényt tartó uniós országokba is az orosz vakcina, hogy az Európai Gyógyszerügynökség ezt engedélyezné.
Ebben pedig semmi különös nincs, ugyanis az orosz vezetés régóta kísérletezik a digitális szuverenitással.
Az orosz vakcina Csehországban is feszültségeket kelt: Miloš Zeman elnök szerint emberek haláláért felelősek az állami szerveknek a Szputnyik engedélyezését elutasító vezetői.
Hosszú együttműködés után az oroszok most elfordulnának a NASA-tól, és inkább Pekinggel hódítanák meg a Holdat. Fix bázist hoznának létre rajta.
Eddig San Marino, Szerbia és Magyarország használja a kínai koronavírus elleni orosz vakcinát, ami még mindig nem rendelkezik az Európai Gyógyszerügynökség engedélyével.
Nyilvános bocsánatkérést is követelnek az oroszok azért, mert az EMA egy vezetője az orosz vakcina engedélyezésének elhalasztására szólította fel az európai országokat.
Szombaton két új társelnököt választott a német Linke. A párt, amely eddig csak tartományi kormányokban vett részt, idén ősztől kész lenne országosan is kormányozni. De ennek van legalább három feltétele. Mutatjuk, mi!
Ezzel ők az első olyan ország a világon, akik három koronavírus-elleni vakcinával is rendelkeznek. Ebből március közepéig 120 ezer adagot hoznak majd forgalomba.