Az ellenzéki pártok női politikusai olvasták Orbán fejére a kormánynak tulajdonított bűnöket a vasárnapi nagy ellenzéki tüntetésen.
Harmadik napja tartanak a rabszolgatörvény elleni demonstrációk. A szemünk előtt ismétlődik meg 2006? Vagy egyáltalán nem? Az Azonnali a tüntetőket és a megjelent ellenzéki politikusokat kérdezte a péntek esti tüntetésen.
Parlamenti blokád, tüntetések, füstbomba, cetliszórás, himnusz, sorosozás: a pártok a rabszolgatörvény kapcsán kihozták egymásból a maximumot. De lett-e ettől szimpatikusabb bármelyikük is? Ez a hét kérdése!
A párbeszédes Tordai Bence nagy nézettségű szerdai Facebook-közvetítéséből úgy tűnik, még a politikát sem kell otthagyni ahhoz, hogy valaki influenszer legyen. De valóban ellenzéki siker-e rabszolgatörvény elfogadása körüli parlamenti balhé, és mi lesz a folytatása a tegnapi tüntetésnek? Gyorsinterjú.
Az ellenzék minden elképzelhető dolgot megtett azért, hogy ne lehessen ma szavazni, de a Fidesz így is átvitte az akaratát. Nézd meg, mi történt!
Kommunikációs szakemberek még vannak a pártok körül, de politikai kommunikációs szakemberek már mutatóban is alig. Akkor talán feltűnt volna valakinek, hogy a zöldpolitikus Karácsony Gergely éppen az olcsóbb autózásért tüntetők mellett állt ki a sárga mellénnyel.
Az előválasztás hatékony fegyver tud lenni a pártok kezében. Csakhogy az ellenzék valójában nem arra akarja használni, amire való: a Tarlós legyőzésére alkalmas jelölt megtalálására. Inkább vívnak egy újabb cicaharcot azért, hogy ki kapirgálhasson a szemétdombon.
Küszöbön állhat az újabb kétharmados Fidesz siker: a 21 EP-képviselői helyből 14-et vinnének a Politico legfrissebb mandátumbecslése szerint.
Összellenzéki kezdeményezés született arról, legyen parlamenti vitanap az éghajlatváltozás elleni küzdelemről. Az ehhez szükséges mennyiségű képviselői aláírás összejött, szóval vitanap lesz, a kérdés, hogy a kormánypártok elmennek-e.