Hat budapesti körzetet érintő megállapodást kötött a Demokratikus Koalíció, az MSZP és a Párbeszéd az őszi ellenzéki előválasztásra. Ennek értelmében a három párt három-három körzetben visszalépteti egymás javára a jelöltjeiket.
Harangozó Tamást pártja, az MSZP mellett a Párbeszéd és a Momentum is támogatja. Jelenleg így Tolna megye 1-es számú választókerületében három ellenzéki jelölt küzd meg azért, hogy ki lehessen 2022-ben a Fidesz-KDNP jelöltjének a kihívója.
A II. kerületi előválasztás erős kampányt ígér: négy jelölt is elindul az ellenzéki koordináció hiányában 2014-ben és 2018-ban is a Varga Mihály által nyert körzetért.
Az Azonnali információi szerint a Jobbik összesen 31 körzetben állapodhatott meg a DK-val.
A szeptemberi előválasztásig minden napra két vita is juthatna, ha az ellenzék mind a 106 választókerületben előválasztási vitákat tartana július végétől. A pártok szerint nem kell félni az egymásra torlódó vitáktól, hiszen azok többnyire amúgy is csak a kerületben élőknek fontosak. A Partizán mellett már a civilek is bejelentkeztek ezek megrendezésére, akik kemény szabályokban gondolkodnak.
Az egykori tévés műsorvezetőnek előbb három másik ellenzéki jelöltet is le kell győznie, ha 2022-ben a fideszes Gór Csabával szemben akar versenyezni.
Le kell-e mondani Karácsonynak a főpolgármesterségről most, hogy már a miniszterelnökségre pályázik? Röviden: jogilag csak akkor kell ezt meglépnie, ha megválasztják miniszterelnöknek, politikailag viszont sokat számíthat az időzítés. Összeszedtük az egyes forgatókönyvek melletti érveket és ellenérveket.
Ezzel már öt főre nőtt a Terézvárost és Erzsébetvárost magában foglaló választókerületben az ellenzéki jelöltek száma. A 2014-es és 2018-as parlamenti választáson is a DK-s Oláh Lajos győzött.
A vitákat a hatpárti Országos Előválasztási Bizottság fogja szervezni, amiket július 26 és október 10 között rendeznének meg.
A Jobbik elnökét és miniszterelnök-jelöltjét azért büntette meg a házelnök, mert a parlamenti felszólalásában leficsúrozta a fideszeseket.