Szerdán lejárt Richard Sulík ultimátuma, és mivel Igor Matovič nem mondott le a miniszterelnökségről, az SaS felfüggesztette részvételét a kormánykoalícióban. Matovičék hárompárti koalícióban is folytatnák, de az egyik koalíciós partnert ez nem érdekli.
Mária Kolíková távozása szintén szerepelt Igor Matovič saját lemondásának feltételei között. Az államfő kemény szavakkal bírálta a miniszterelnököt.
Az új párt magyar párt lesz, amely a magyarok és a magyarok által lakott régiók egyéb nemzetiségeinek érdekeit is képviselni fogja, és a Híd alapértékeit is továbbviszi.
Ezzel teljesült az első feltétel, amihez Igor Matovič miniszterelnök a saját távozását kötötte. Sulík a harmadik miniszter, aki a kormányválság kirobbanása óta lemondott.
A király mindkét országban meztelen – csak míg Magyarországon mindent megtesz, hogy ez ne látsszon, addig Szlovákiában nemhogy nem titkolózik, hanem önfeledten táncol pucéran az asztalon.
A szlovák miniszterelnöknek nem ez az egyetlen feltétele, további áldozatokat vár koalíciós partnereitől, az SaS-tól és a Za ľudí-tól is.
Ebben kormánypárti képviselők is segítettek volna nekik. A javaslatot nem szavazta meg a parlament, de a kormánypárt egy részének támogatása a parlamenten kívüli liberálisok szerint bizonyíték arra, hogy Matovič a radikálisok támogatásával kormányozna kisebbségben.
Sulík bírálta a szlovák válságkezelést, szerinte Igor Matovič nem képes vezetni a kormányt.
Ha a miniszterelnök nem mond le március 24-ig, az SaS kilép a kormányból. Közben váratlanul lemondott a munkaügyi miniszter is, akinek a távozását senki nem kérte és nem is igazán érti senki.
A beszerzési problémák ellenére minden szomszédunknál halad az oltáskampány: Ausztria kevesli az uniós mechanizmuson keresztül neki jutó vakcinamennyiséget, Románia pedig örül, mert többet kap, mint amire számított. Közben végre Ukrajna is elkezdett oltani.