Az exkormányfő-pénzügyminiszter szerint Szlovákiában győztek az oltásellenesek. Az időseket, akik beoltatják magukat, Matovič ötszáz euróval jutalmazná.
Szlovákiában egyre kevésbé az a kérdés, lesz-e kötelező oltás, hanem az, kompenzálják-e azokat, akiknek súlyos mellékhatásai lesznek, és ha igen, akkor hogyan.
Ha északi szomszédunkhoz készül, figyeljen, a lezárás miatt fokozott határellenőrzést rendeltek el, ami a magyar-szlovák határt is érinti.
Két hétre vezethetnek be szigorú korlátozásokat északi szomszédunknál, de a védettségi igazolvánnyal néhány könnyítés jár majd együtt. A lezárt akár már csütörtökön életbe léphet.
A járványügyi intézkedések miatti frusztrációt furcsa szervezetek lovagolják meg Szlovákiában, őket pedig az ellenzéki politikusok.
Ezzel gyakorlatilag államosítanák a céget. A koalíciós partnerek, az ellenzék és egy befolyásos szakmai szervezet is azt kérik Richard Sulík gazdasági minisztertől, éljen az állam elővásárlási jogával és ne engedje, hogy a magyar állami vállalat tulajdonrészt szerezzen a szlovák stratégiai energetikai cégben.
A területrendezési tervbe írta bele a pozsonyi fővárosi önkormányzat az új szabályokat. A reklámcégek nem örülnek és perelni fognak.
Az esetről készült videókat a szabadság elleni rendőri brutalitás bizonyítékaként terjesztik, a rendőrség szerint nem a maszkviselésének hiánya, hanem hivatalos személy elleni erőszak miatt intézkedett.
A Denník E információi szerint az MVM megvenné a Közép-szlovákiai Energetika nevű cég 49 százalékát, jelentősen felüllicitálva a másik két érdeklődőt. Az eladók ebbe csak akkor mennek bele, ha a szlovák kormány is rábólint, miközben az MVM ajánlata politikailag kényes környezetbe érkezett.
A korábbi miniszterelnök rendszeresen részt vett a korlátozások elleni tüntetéseken és nem hisz az oltásban. Csütörtökön kiderült: maga is átesett a covidon, de ezt eltitkolta a nyilvánosság előtt, és még a PCR-tesztjét is meghamisította.