Liu Yifei elég meglepő véleményt fogalmazott meg arról, kik mellé áll erkölcsileg a hetek óta tartó tüntetéssorozatban.
Július közepe óta már a hivatalos adatok szerint is 1700 embert vettek őrizetbe a tüntetések miatt.
Mivel meccset nem játszott csütörtök este a Budapest Honvéd, páran kivonultak a lelátóról jelezni, mi a véleményük az UEFA röhejes döntéséről.
Mondjuk ha nem is engedik az ellenzéket indulni, úgy jó nehéz lesz beavatkozni!
A moszkvai hatóságok azt állítják: engedélyeznék az ellenzék jövő hétvégi demonstrációját. Igaz, csak egy olyan helyszínen, ami távol esik a városközponttól.
A tüntetés helyszínén blokkolták a mobilhálózatot, saslikfesztivált szerveztek rá az ellenzékiekre, ügyvédet alig engednek a fogvatartottakhoz, a moszkvai polgármester pedig zimbabwei káosztól tart. Elmondjuk, kik és miért tüntetnek az orosz fővárosban!
Madrid városvezetése szerint a százötven tiltakozó közül valójában csak tizenketten hajléktalanok, őket el fogják szállásolni, a többiek viszont csak aktivisták.
Az ellenzéki jelöltek indulását annak ellenére is akadályozzák, hogy azok elég aláírást gyűjtöttek össze az induláshoz. Nem csoda, hogy a helyiek kiakadtak.
A hesseni szélsőjobb szerint a német politika és média „pogromot hirdetett a jobboldal ellen”, el is mentek vagy százan a tüntetésükre. A szélsőjobb-elleni válaszdemonstrációra meg vagy százszor annyian.
Az embertelen munkakörülmények felszámolása mellett azt szeretnék a tüntetők, hogy a cég ne adja oda a hatóságoknak a bevándorlók üldözésére használt arcfelismerő rendszert.