A lapunknak nyilatkozó Vadai Ágnes szerint jó lenne tudni, hogy pontosan mit is jelent, hogy a HM közlése szerint a Zágráb közelében péntekre virradóra lezuhant drón „mindvégig nyomon követve és ellenőrzés alatt tartva távozott az ország légteréből”, hiszen a horvátokat láthatóan felkészületlenül érte, hogy berepült hozzájuk az eszköz.
Eddig csak Lengyelország lenne hajlandó lemondani a régi MiG-29-es vadászrepülőiről, ha az Egyesült Államok cserébe más repülőt adna a lengyel hadseregnek. Jelenleg az üzlet elakadt, pedig a lengyelek nyitottak lennének rá. De mi a helyzet a többi országgal? És mi a helyzet a magyar MiG-ekkel?
Lukasenka szerint Belarusz és Oroszország már hozzászokott, hogy szankciókat vetnek ki ellenük, míg Putyin szerint a szankciók csak megerősítik a két szankcionált országot.
A Honvédelmi Minisztérium szerint végig ellenőrzés alatt tartották az ukránok által használt TU-141-est, Szijjártó Péter viszont azt mondta, a felszálló Gripenek pilótái nem láttak semmit.
Szijjártó Péter Facebook-ra feltöltött videóban magyarázta el, amit eddig tudni lehet a titokzatos szovjet drónról, amely Ukrajna felől jött és Zágrábnál csapódott a földbe.
Megnéztük, hogy az Ukrajnát ért orosz agresszió óta milyen kétoldalú megbeszéléseket folytattak a Visegrádi 4-ek kormányfői. Az eredmény önmagáért beszél.
A bejelentés szerint Szlovákiában nemcsak panaszkodnak az orosz kitettség miatt, hanem tárgyalásokat kezdtek, hogy valahogy csökkentsék a kiszolgáltatottságukat.
Az orosz agressziót elítélő politikai nyilatkozattal trükközött egy kicsit az ellenzék.
Németh Zsolt szerint a háború miatt új alapokra helyezzük a magyar-ukrán kapcsolatokat. Az ellenzék is támogatja a külügyi bizottság politikai nyilatkozatát.
Jó hangulatban kezdődik az Országgyűlésben Novák Katalin megválasztása.