A március 31-én megrendezett donorkonferencián megegyeztek az Ukrajnát fegyverrel is támogató országok, hogy nem teljesítik Volodimir Zelenszkij legfontosabb kérését, de tüzérségi lövegeket, lövedékeket és páncélozott járműveket is küldenek Ukrajnába.
Úgy tűnik, hogy Dél-Oszétia elnöke kissé elszámolta magát a katonák vérszomját illetően. Háromszáz dél-oszétiai katona ugyanis úgy érezte, hogy a katonai kötelesség mégsem áll mindenek előtt, úgyhogy inkább hazastoppoltak, mielőtt szétrakétázzák őket.
Az első napokhoz képest elég sokat változott az élet a BOK-csarnokban. Van, aminek lehet örülni, és van, aminek kevésbé. Az egyik Azonnalinak nyilatkozó civil a nyitáskor azt mondta, szerinte nem szabad azonnal leírni a tranzitot, érdemes megnézni, mi lesz később, mert ő személy szerint nagyobb katasztrófára számított az átállásnál, és mert mindenki, rendőr, katona, szervező nagyon kedves, nyitott és segítőkész. A tranzit több mint egy hete üzemel, úgyhogy utána érdeklődtünk, hogy mennek a dolgok.
Két brit lap brüsszeli tudósítója egymástól függetlenül, pár perc különbséggel írta ki az információt a Twitterre.
Katonákat kezelnek Belaruszban sugárfertőzéssel, de az oroszok túszokat is ejtettek.
A Budapesten „érdeklődés hiányában” elmaradt V4-es csúcs helyett Pozsonyban zajlott egy találkozó a NATO keleti szárnyának tagállamaival, amin a magyar külügyminisztertől egyértelmű állásfoglalást kértek. Ivan Korcok szavait csak a felvidéki magyar média idézte, a magyar nemzeti hírügynökség nem.
Több tucat cipő került a varsói magyar nagykövetség elé. A tüntetők azt követelték Magyarországtól, hagyjon fel az oroszpárti külpolitikával.
A magyar nagykövetségeket és konzulátusokat utasították a Külügyminisztériumból, hogy végezzenek háborús piackutatást a MEGA-LOGISTIC Zrt.-nek. A cég már eddig is több üzletet bonyolított a tárcával.