Ahogy arra lehetett számítani, a párt tényleg nem indítja egyéniben a celebjeit 2022-ben.
Az Azonnali információi szerint a Külgazdasági- és Külügyminisztériumban utasították a magyar külképviseleteket, hogy a választások miatt a következő hetekben annyi állampolgári esküt szervezzenek, amennyit csak tudnak és minden eskütételt külön jelentsenek.
Miután január 20-án, csütörtök este Márki-Zay Péter és Karácsony Gergely egy közös videóban bejelentette, hogy 470 ezer aláírást (kérdésenként 235 ezret) gyűjtöttek össze a népszavazási kezdeményezükhöz, másnap, azaz péntek reggelre sajtóeseményt szerveztek, aminek végén az aktivisták és a politikusok élőláncot alkotva a Kossuth térről a nemzeti választási irodához adogatták egyesével az íveket tartalmazó dobozokat.
Péntek reggel közösen adják le az íveket a koronavírusos Márki-Zay Péter nélkül.
Ha most vasárnap lennének a választások, akkor azon biztosan a Fidesz-KDNP nyerne.
A sajtótájékoztató végén pedig kiragasztották a kinyomtatott nyilt levelüket a mobilkerítésre.
Egy éve döntött a kormány, de a miniszterelnök most érezte fontosnak tájékoztatni „fiatal honfitársait”, hogy január 1-től nem kell személyi jövedelemadót fizetniük.
A nemzetközi kommunikációért és kapcsolatokért felelős államtitkár szerint választások előtt mindig megugrik a nemzetközi médiában az Orbán-kormány antiszemitizmusáról szóló cikkek száma, így jó előre tisztázni a helyzetet.