Szanyi Tibor pártja szerint ezért már nem tarthatók a kormányzati kommunikáció „baloldali ellenzéket” emlegető támadásai – igaz, a Fidesz már azzal kampányol, hogy Márki-Zay Péterrel is marad „a rossz baloldali politika”.
A hódmezővásárhelyi polgármester magabiztosan nyerte meg a második fordulót, így ő lesz az ellenzék közös miniszterelnök-jelöltje 2022-ben. Győzelmi beszédében Márki-Zay arról beszélt, mögötte a tiszták koalíciója áll, és győzelmével az ellenzéket is sikerült megtisztítani.
Szerinte mostantól nem szabad egymással foglalkozni, csak is a közös céllal, hogy 2022-ben legyőzzék Orbán Viktort és a Fideszt.
A hódmezővásárhelyi polgármester lesz az ellenzéki összefogás közös listájának listavezetője, illetve miniszterelnök-jelöltje.
Az utolsó nap pedig megdőlt az eddigi napi rekord is, miután több mint 118 ezren mentek el szavazni. Eredmény vasárnap késő este várható, akkor derül ki, hogy Dobrev Klára vagy Márki-Zay lesz az ellenzék közös miniszterelnök-jelöltje 2022-ben
Így szinte már biztos, hogy magasabb lesz a részvétel a második fordulóban, mint az elsőben volt. Az új szavazók aránya meglepően magas: körülbelül a szavazók harmada úgy adja le a voksát a második fordulóban, hogy az elsőben nem vett részt.
Szerintük a Greenpeace és a HVG szervezte vitán mind Dobrev Klára, mind Márki-Zay Péter bebizonyította, hogy „felkészültebben és felelősebben áll a klímaváltozás, a természet- és a környezet védelem kérdésköréhez, mint a jelenleg kormányzó Fidesz”.
A több mint 400 ezer szavazóból 127 ezer olyan szavazó, aki az első fordulóban még nem szavazott. Még két napig lehet szavazni, végeredmény vasárnap késő éjjel várható majd.