A Závecz Research és az IDEA Intézet közös közvélemény-kutatása szerint a budapesti 3-as választókerületben megtartott ellenzéki előválasztáson jelenleg a DK-s Komáromi Zoltán a szavazatok abszolút többségét is megszerezné.
Ezzel az előválasztás Újbudán szintén két szereplősre sorvadt: a DK és a Jobbik támogatottságát is élvező főpolgármester-helyettes, Gy. Németh Erzsébet és Orosz Anna fog megmérkőzni egymással.
Kovács Gergő, a párt társelnöke az Azonnalinak bejelentette: 2022-ben a Hegyvidéken indul majd Fürjes Balázs ellen. Körülbelül 70 körzetben már látják a leendő jelöltjeiket, akiket valamikor ősszel, egyben fognak bejelenteni. Az előválasztás szerintük már bohóckodás, és ha bekerülnek a parlamentbe, időlegesen szakértőknek adhatják át a mandátumukat.
Megnéztük, mennyire nyerhetőek ezek a körzetek az ellenzék számára 2022-ben.
Az IDEA Intézet elemzése szerint viszont a biztosan szavazó pártválasztók körében a Fidesz majdnem behozta június elejére az ellenzéket.
Így jelenleg az LMP titkárát már kettő, míg a DK-s Czeglédy Csabát egy párt támogatja. Ugyanakkor elég szoros előválasztást ígér kettejük harca.
Június 30-ig lehet elmondani a választóknak a véleményüket többek között arról, hogy a hatpárti ellenzék, ha kormányra kerül, bevezesse-e a többkulcsos adórendszert, megváltoztassa-e a földhasználati jogokat, vagy támogassa-e a nyugat-balkáni országok EU-integrációját. A közös kormányprogramot a visszajelzések alapján akarja véglegesíteni az ellenzék.
Így Tóth Csabát már négy párt is támogatja az ellenzéki előválasztáson, míg kihívóját, Hadházy Ákost csak a Momentum jelöli.
Így a 2018-ban a körzetben győzedelmeskedő LMP-s politikusnak jelenleg csak egy kihívója maradt.