Az ellenzék kétségkívül innovatív volt, amikor meglépte a közös indulást, de – nekem nagyon úgy tűnik –, hogy ez az innovatív lépés bizonyos értelemben elszívta a teret, egy második és még az előzőnél is sokkal fontosabb innováció elől. Ez pedig az ellenzéki identitás tisztázása.
Jött viszont gratuláció a szlovák szociálpopulisták vezérétől, egy szélsőbaloldali és egy a szoftszélsőjobboldali Putyin-rajongótól is.
Putyin reméli, hogy a nehéz nemzetközi helyzet ellenére a kétoldalú kapcsolatok jók maradnak.
A képeket leszaggatták vagy oroszbarát feliratokat írtak rájuk.
Szerinte nem elég összefogni. Megújulni és ellenállni is kell, és az utóbbiak egyáltalán nem sikerültek.
Sokan szavaztak a kisebbik rosszként az ellenzéki összefogásra, és sokan gondolták úgy, ha győz is, belebukhat az ellenzék abba, amit a Fidesz ráhagy.
Hatalmas lyuk a gazdaságon, teljes külpolitikai térvesztés, komoly feszültségek az apparátusban – nem lesznek mézeshetei a Fidesznek a tegnapi győzelem után.
A Jobbik egykori alelnöke szerint Toroczkai Lászlóék választották anno a helyes utat, amiért nem álltak össze a többi ellenzéki párttal. Emellett azt ígérte, kemény ellenzéke lesznek a Fidesznek.
Most kell csak igazán egy konstruktív ellenzék.