választás 2022
A „második innováció” hiánya: ellenzék a vasárnapi választáson
A „második innováció” hiánya: ellenzék a vasárnapi választáson

Az ellenzék kétségkívül innovatív volt, amikor meglépte a közös indulást, de – nekem nagyon úgy tűnik –, hogy ez az innovatív lépés bizonyos értelemben elszívta a teret, egy második és még az előzőnél is sokkal fontosabb innováció elől. Ez pedig az ellenzéki identitás tisztázása.

Pintér Bence
Tizenkét év után ugyanott vagyunk: Gyurcsány és Orbán országában

Az ellenzéki összefogás végül csak arra volt jó, hogy ismét ne mozduljon semmi a magyar politikában.

Nem sietnek a V4-es kollégái gratulálni Orbánnak
Nem sietnek a V4-es kollégái gratulálni Orbánnak

Jött viszont gratuláció a szlovák szociálpopulisták vezérétől, egy szélsőbaloldali és egy a szoftszélsőjobboldali Putyin-rajongótól is.

Putyin és Salvini már gratulált Orbánnak
Putyin és Salvini már gratulált Orbánnak

Putyin reméli, hogy a nehéz nemzetközi helyzet ellenére a kétoldalú kapcsolatok jók maradnak.

Fotók: szétverték az ukrán háború túlélőinek képeiből készített kiállítást
Fotók: szétverték az ukrán háború túlélőinek képeiből készített kiállítást

A képeket leszaggatták vagy oroszbarát feliratokat írtak rájuk.

Hadházy szerint nem szabad beülni a parlamentbe „díszellenzéknek"
Hadházy szerint nem szabad beülni a parlamentbe „díszellenzéknek"

Szerinte nem elég összefogni. Megújulni és ellenállni is kell, és az utóbbiak egyáltalán nem sikerültek.

Veszített az ellenzék, de a szavazótábor nem feltétlenül kerül padlóra
Veszített az ellenzék, de a szavazótábor nem feltétlenül kerül padlóra

Sokan szavaztak a kisebbik rosszként az ellenzéki összefogásra, és sokan gondolták úgy, ha győz is, belebukhat az ellenzék abba, amit a Fidesz ráhagy.

Ezek lesznek az új Orbán-kormány legsürgetőbb feladatai
Ezek lesznek az új Orbán-kormány legsürgetőbb feladatai

Hatalmas lyuk a gazdaságon, teljes külpolitikai térvesztés, komoly feszültségek az apparátusban – nem lesznek mézeshetei a Fidesznek a tegnapi győzelem után.

Apáti István a jobbikosoknak: Fiúk, megérte?
Apáti István a jobbikosoknak: Fiúk, megérte?

A Jobbik egykori alelnöke szerint Toroczkai Lászlóék választották anno a helyes utat, amiért nem álltak össze a többi ellenzéki párttal. Emellett azt ígérte, kemény ellenzéke lesznek a Fidesznek.

Berg Dániel: Az, hogy Széll Bernadettért kell imádkozni, meglepő
Berg Dániel: Az, hogy Széll Bernadettért kell imádkozni, meglepő

Most kell csak igazán egy konstruktív ellenzék.

6 7 8 9 10