A Black Lives Matter-tüntetéseken lerasszistázott miniszterelnök eltűnése a keresések közül komoly indulatokat korbácsolt, a cég állítja: véletlen hibáról van szó.
A brit Képviselőházban nem gombokkal szavaznak, hanem a javaslatot támogatók és ellenzők külön termekbe vonulnak, ahol megszámolják őket. A koronavírus miatt sokáig otthonról voksoltak, de most az előírások betartása mellett megszüntetik az otthoni szavazást.
Meg azoknak, akik eleve nem is voltak bajban: Orbántól kezdve a hónapok óta gyengülő olasz kormányon, a megkopott renoméjú Angela Merkelen a folyton belpolitikai problémákba ütköző Emmanuel Macronig minden vezetőnek dobott egy mentőövet a koronavírus és az ezzel járó válságkezelés. Persze egy dolog elhárítani a járványt, de még nehezebb lesz megkezdeni a koronavírus utáni gazdasági romeltakarítást.
A brit egészségügyi rendszernek legalább húszezer ilyen készülékre lenne szüksége, a high-tech alkatrészeket gyorsan és magas minőségben legyártó csapatok pedig a segítségükre lehetnek.
Nem is nagyon tehetett mást a brit kormány: 70 százalékkal zuhant be az utasszám, a magáncégek pedig hamar bajba kerültek volna a koronavírus miatt.
Mit gondolnak a Magyarországon élő britek a brexitről? Van, aki aggódik, hogy a magyarul tökéletesen beszélő kislányának el kell hagynia az országot, mások pedig azon aggódnak, hogy nincs meg az elegendő nyelvi tudásuk, hogy állampolgárságot szerezzenek. Egy azonban biztos, legtöbbjük nem hagyná el Magyarországot, csak ha két kézzel rángatnák el őt innen.
Két évre kizárta az európai kupasorozatokból az UEFA a Manchester Cityt, mert vétett a pénzügyi fair play (FFP) szabályai ellen. A döntést egyszerre éljenzik és gondolják sokan cinikusnak: elvégre aligha van csapat, amelyik tartja magát ezekhez a szabályokhoz. Miért lett bűnbak a City? Lehet, hogy éppen lábon lőtte magát az UEFA? Sportközgazdászt kérdeztünk.
Az új bevándorlási szabályok első részletei alapján egy egész magyar iparág fog megszűnni, a britek pontrendszert találtak ki ahhoz, kit engednek be magukhoz dolgozni.
Miért nem akarják más nemzetek is saját magukat kormányozni? – teszi fel a kérdést Ann Widdecombe, aki Nigel Farage hívószavára nyugdíjasként tért vissza a politikába, hogy végigvigyék a brexitet. Miben tér el a Brexit Párt a brexiter Konzervatív Párttól? Hogyan menedzselte volna a brexitet Margaret Thatcher? Mi lesz velük a brexit után, és egyáltalán mit gondolnak Skócia vagy Észak-Írország helyzetéről? Interjú.