Újabb nem várt kanyarokat vett az elmúlt héten a brexit-saga, mi pedig röviden elmagyarázzuk, mi is folyik az Egyesült Királyságban!
Művésznevén Rico Racks öt évig nem rappelhet a drogozásról.
Szombaton egy második brexitnépszavazás megtartásáról szavazhatnak, pedig közben a miniszterelnök már megállapodott az Európai Bizottsággal.
Legalábbis ezt jelentette be Jean-Claude Juncker a Twitteren. Az ír határ kapcsán sikerült dűlőre jutni, de még az Európai Tanácsnak is jóvá kell az egészet hagynia.
Ilyen sem volt még: írek akarnak lenni a britek. A belfasti posták már kifogytak az ír útlevélkérelmek formanyomtatványaiból, több ezer ilyet igényeltek már a brit állampolgárok.
Az Extinction Rebellion-aktivisták forgalmas csomópontokat foglaltak el a klímaváltozás elleni harc jegyében, többek között a tömegközlekedést is lebénítva ezzel.
Az egész hétvégét végigtárgyalja az Egyesült Királyság az EU-val, miután uniós források szerint Boris Johnson számos engedményt tett Brüsszel felé egy új megállapodás elérése érdekében.
Október 31-ig már senki szerint nem lesz megegyezés, újabb évadra rendelhetik be a Kilépés nélküli brexit című sorozatot.
Egy határ helyett két határ, amik annyira nem is igaziak, Észak-Írország pedig megússza egy fél brexittel. Nagyjából így foglalható össze a Boris Johnson brit miniszterelnök által az utolsó pillanatban bedobott terv, ami elvi szinten egész innovatív, viszont a gyakorlatban elég könnyű elcseszni. Szürkezónás csempészparadicsom lesz-e az Ír-szigetből, és egyáltalán van-e esélye Johnson ötletének a megvalósulásra? Elmagyarázzuk!
Végre van írásba foglalt terve Londonnak az ír határkérdés megoldására, de Brüsszelben és Dublinban sem lelkesednek érte.