Volt petárdázás, üvegdobálás, a rendőrök könnygázt is bevetettek, de egy átlagos focimeccs utáni balhénál komolyabb atrocitás nem történt.
A sikerként kommunikált tömeges tesztelések ellenére egyre kaotikusabb a járványkezelés Szlovákiában, a feszültségek is nőnek a kormánykoalíción belül, ráadásul az ellenzék több helyszínen is tüntet a fővárosban a kormány ellen. Hétvégén a szlovák példát követve Ausztria is a tömeges tesztelés mellett döntött.
Az osztrák sajtóhoz kiszivárgott kormányzati tervek értelmében a bécsi kormány a jelenlegi járványügyi szigorításokat nem feloldja, hanem erősíti. Budapest eddig mindenben másolta Bécs járványügyi politikáját. Most azonban mutatjuk azon gazdasági intézkedéseket is, amelyeket Budapest nem vett át!
A bécsi kormány szerint az eddigi korlátozások nem hozták az elvárt eredményt, ezért sajtóinformációk szerint még keményebb lockdown jön: az alapellátáson kívül minden boltnak be kell zárnia, az iskolákban pedig ismét jön a kizárólagos távoktatás.
Elena Mladin a börtönben ülő unokaöccsének akart káposztafejekben becsempészni egy kis füvet. Nem sikerült, a drognagyi így most „egészségügyi okok” miatt Ausztráliában tartózkodik.
Ebből 2,44 millió darab a Pfizer és a BioNTech ígéretes közös fejlesztésű védőoltása. Az oltás ingyenes lesz, nem teszik kötelezővé.
Andrej Plenković jobboldali horvát kormányfő a zágrábi parlament szerdai ülésén bejelentette: az ország az euró 2023. januar elsejei bevezetésére készül.
Akinek fáj a torka, náthás, köhög, elmehet az egyikhez, és megtudhatja: koronavírusos-e vagy sem.
Egy kis szlovén szélsőjobboldali párt azt kéri Janez Janša miniszterelnöktől: adjon menekültjogot és szlovén állampolgárságot Donald Trumpnak. Majd adja át neki a miniszterelnökséget is.
Mivel a járványügyi szigorítások az északolasz várost is érintik, és nem tudni, karácsonyig lesz-e változás, a jobboldali városvezetés több, mint félmillió euróért előrehozta az egész ünnepet.