Még a helyi operatív törzset vezető belügyminiszter is koronavírusos, Andrej Babiš miniszterelnök pedig magyarázkodni kényszerült, amiért nyáron elbagatellizálta a második hullámot. A szigorításokra azért van szükség, mert a jelenlegi esetszámokkal heteken belül összeomlana az egészségügy.
Mivel a koronavírus-válság miatt délnyugati szomszédunknál mostanra csak a tengerparti régiói lakosai utazhatnak szabadon, az ország nagy részében nemcsak a belföldi közlekedés, de gyakorlatilag az ország elhagyása is csak kivételes esetekben lehetséges.
A bevándorlásellenes Heinz-Christian Strache sajnálhatja, hogy nincs több szerb bevándorló Bécsben, mert köztük már most is megugrotta volna a parlamenti küszöböt. A bécsi szerbség között a szélsőjobboldali Szabadságpárt (FPÖ) is jobban szerepelt.
Nagy a baj Csehországban, ha már a kocsmák is bezárnak, márpedig múlt szerda óta az éttermek, bárok és kávézók sem adhatnak ki helyben fogyasztásra ételt-italt. Az ok: az első hullámot még példaértékűen kezelő ország beleroskad az exponenciálisan növekvő esetszámokba, melyekből népességarányosan egész Európában Csehországban regisztrálnak a legtöbbet. A helyzet viszont nem úgy tűnik, mintha a helyieket nagyon megrémítené. Képriport Prágából!
A szlovén kormány kijelölte azon régiókat, ahol nem csak szigorú járványügyi szabályokat vezet be, de ahonnan csak kivételes esetekből lehet akár csak az ország más részeire is utazni.
Marián Kotleba 1488 euró értékű ajándékutalványokat osztogatott március 14-én, a szlovák fasiszta bábállam megalakulásának évfordulóján.