Ellehetetlenült munkába és iskolába járás, családok szakadtak szét. Van iskola, ahová a tanárok nem tudnak átjárni tanítani, máshol a diákoknak kellene hatvan kilométert kerülniük, hogy bejussanak az iskolába. Hiába szabad elvileg ingázni a koronavírus miatti határlezárások alatt is, ha alig van nyitva határátkelő Szlovákia felé.
Az osztrák egészségügyi miniszter bejelentette: januártól szerinte megindulhatnak a kínai koronavírus elleni oltások. Az ellenzéki FPÖ elnöke rögtön szólt is: semmiképpen sem fogja magát beoltatni, inkább kampányba kezdenek a korlátozások és az oltás ellen.
Zuzana Čaputová szerint elfogadhatatlan, hogy Kína nyíltan megfenyegette a cseh felsőház elnökét, miután az Tajvanba látogatott.
Az Orbán-kormány által hozott beutazási korlátozások kiborították a szlovákiai magyarokat. A pártjaik a magyar kormányhoz fordulnak.
A kormány járvány miatti korlátozásai betettek a RegioJetnek: szeptemberben nem közlekednek Magyarországon. Abban bíznak, hogy októberben újraindulhatnak a vonataik.
A Kína által el nem ismert Tajvanra látogatott a cseh felsőház elnöke, amin Peking teljesen kiakadt, mondván sokba fog ez még kerülni a cseheknek. De mit is jelent ez pontosan?
Mint egykoron Mečiar Szlovákiára, úgy telepszik rá Orbán a romantikus hazugságaival Magyarországra. Szlovákiából azonban senki nem irigyli ezért a magyarokat, az életszínvonalért a csehekre szokás felnézni.
Az osztrák kormány úgy számol, 2021 nyarára visszatérhet a normalitás az oltásoknak és az egyre jobb gyorsteszteknek köszönhetően, addig viszont azt kérik az emberektől, hogy tartsanak ki.
Nemrég a Lánchíd is fehér-vörös-fehérbe öltözött, most a V4-ek fővárosainak vezetése együtt vállal szolidaritást a belarusz ellenzéki tüntetőkkel.