Renate Weber egykor a Soros György-féle Nyílt Társadalom Alapítvány romániai vezetője volt, de mára már inkább arról ismerik, hogy vehemensen védte a korrupcióval vádolt román kormánypártokat az EP-ben.
Még mindig Szíriából, Afganisztánból és Irakból jönnek a legtöbben, de tavaly már Venezuela is befért a top 10-be.
Az EP-választáson minden kétséget kizáróan kiderült: a tartalmilag üres antiorbánizmus megbukott! A DK és a Momentum annak köszönheti sikerét, hogy újra felmelegítette a liberális hegemóniára törekvő gondolati elemeket, a baloldali és ökopártok pedig most válaszút előtt állnak: antiorbánisták maradnak, vagy esetleg kitalálnak valami jobbat. Kiss Viktor ideológiakutatóval elemeztük a baloldal helyzetét nem csupán Magyarországon, hanem Európában is.
Rövid időn belül két rangos díjat is kapott az osztrákoktól Soros. A CEU is szóba került a díjátadón.
A brit és az amerikai külügy is figyelmeztet a vírusveszélyre.
A Most-Híd politikusai szerint szombaton erről is fognak tárgyalni. Mindkét párt bukott az EP-választáson, és van rá esély, hogy külön-külön nem jutnának be ősszel a parlamentbe.
Juncker és Tusk le vannak nyűgözve, Johannis elnök büszke.
Az Európai Nemzetiségek Föderatív Uniója éves közgyűlésén és konferenciáján meglehetősen pozitívan tekintettek Volodimir Zelenszkij felé.
A választókorú lakosságnak mindössze 0,3 százalékát érdekli az online szavazás. De persze lehet személyesen is szavazni, mégpedig csütörtöktől!
A Kétnyelvű Dél-Szlovákia Mozgalom nemrég egy közlekedési táblát kétnyelvűsített. Amikor előzőleg ezt tették, akkor maga Peter Pellegrini miniszterelnök szedette le. De kik a mozgalmárok, és mit akarnak?
Ennek a cikknek a tartalma kiskorúakra káros lehet, csak akkor olvass tovább, ha elmúltál 18 éves.
Nem linkgyűjtemény. Olvasmány. A Reggeli fekete hétfőn, szerdán és pénteken jön, még reggel hét előtt – tíz baristából kilenc ezt ajánlja a kávéhoz!
Feliratkozásoddal elfogadod az adatkezelési szabályzatot.