Magyarországon az USR-PLUS csúnyán rávert a romániai magyar pártra.
Liviu Dragnea három és fél év büntetést kapott egy korrupciós ügyben. Egy korszak ért véget ma a Szociáldemokrata Párt történetében.
Az exit pollok szerint bejutott az Európai Parlamentbe az RMDSZ, de a listavezető Winkler Gyula azért óvatosan nyilatkozik. Azért megkérdeztük arról, hogy mennyiben segített Orbán Viktor robothangja a kampányban, és hogyan tervezik visszacsábítani az őket cserbenhagyó erdélyi értelmiséget.
Romániában nem csak választanak, hanem népszavazás is zajlik az elnök kezdeményezésére. Ráadásul a korrupcióról. És ráadásul érvényes is lesz.
Horváth Annát azután kérdeztük, miután leadta a voksát: mit szól a román pártok magyar kampányához és az RMDSZ kritikusainak véleményéhez? És miért fogadta el büntetésként a közmunkát, amikor nemrég jogerősen elítélték, amikor ezt még alapfokon elutasította? Gyorsinterjúnkból kiderül.
Porcsalmi Bálintot, az RMDSZ ügyvezető elnökét rögtön szavazás után kérdeztük. Nem aggódik, de úgy véli, ha Szlovákiában nem sikerült bejutni a magyaroknak, akkor Erdély az utolsó védvonal. Szerinte elképzelhetetlen, hogy az RMDSZ-t is szankcionálják ez EP-ben, és azt is elmondta, hogy akkor mi van a kormánypártok támogatásának felfüggesztésével.
Elmennek az emberek szavazni vasárnap? És ha igen, mi alapján döntik el, melyik listára húzzák be az ikszet, és mi szerintük ennek az egésznek a tétje? Ki az, aki Orsós Viktorra szavaz, és miért? Budapest utcáin foglalkoztunk a kérdéssel.
Az Azonnali négy erdélyi nagyvárosban kérdezte végig a román járókelőket, hogy mi fontos nekik az idei EP-választáson, mi alapján választanak pártot? A legtöbben a változás mellett döntenek, és még egy Salvini-rajongó olaszt is találtunk. Videó!
Állítólag az úzvölgyi katonatemető miatt rágott be az RMDSZ, de amúgy is kínos lehet nekik a kampányfinisben a PSD.
Tavaly nyáron lépett ki a Fidesszel szövetséges RMDSZ-ből Eckstein-Kovács Péter. A kolozsvári ügyvédet az EP-választás előtt megkérdeztük, kire szavazzanak az erdélyi magyarok, melyik magyar párt szimpatikus neki, kell-e neki kettős állampolgárság, és a Fidesz vagy a román kormánypárt, a PSD a profibb illiberalizmusban. Nagyinterjú.
Ennek a cikknek a tartalma kiskorúakra káros lehet, csak akkor olvass tovább, ha elmúltál 18 éves.
Nem linkgyűjtemény. Olvasmány. A Reggeli fekete hétfőn, szerdán és pénteken jön, még reggel hét előtt – tíz baristából kilenc ezt ajánlja a kávéhoz!
Feliratkozásoddal elfogadod az adatkezelési szabályzatot.