Intenzíven támadják az oroszok az ukrán vasúti infrastruktúrát

Szerző: Kulcsár Árpád
2022.04.26. 16:55

Kedden például lerombolták azt a vasúti hidat, amin az Ukrajna számára nagyon fontos Izmail kikötőjéhez lehet eljutni.

Intenzíven támadják az oroszok az ukrán vasúti infrastruktúrát

Egyre intenzívebben támadja az orosz tüzérség az ukrán vasúti infrastruktúrát. Az ukrán állami vasúttársaság vezetője hétfőn reggel elmondta, hogy öt közép- és nyugat-ukrajnai vasútállomás került támadás alá.

Alekszandr Kamisin közölte, hogy áldozatai is voltak a támadásoknak.

Hozzátette azt is, hogy a támadások mindegyike egy órán belül történt, és emiatt pedig 16 személyvonat menetidejében jelentkezett késés.

A támadásokról Igor Konasenkov vezérőrnagy, az orosz védelmi minisztérium szóvivője is beszámolt.

„Hétfőn hat vontatási alállomást semmisítettek meg az orosz erők precíziós, nagy hatótávolságú fegyverekkel ukrán vasútállomások területén, amelyeken keresztül külföldi fegyvereket és haditechnikát szállítottak az ukrán fegyveres erők Donyec-medencei csoportosulásának"

– mondta el.

Kedden aztán tovább folytatódtak a vasúti infrastruktúra elleni támadások. Egy rakéta például lerombolta a Zatoka mellett található vasúti hidat, amely Budjak várost Ukrajna többi részével köti össze.

Az állomások és a vasúti infrastruktúra az orosz erőknek célpont szempontjából prioritást jelentenek, hiszen ezeknek mind az utánpótlás szállításában, mind a civilek evakuálásában nagy szerepe van.

Oroszország nem először támad vasútállomásokat a háború kitörése óta. Áprilisban legalább 50 ember, köztük öt gyermek vesztette életét, miután az orosz erők rakétacsapást mértek egy kramatorszki vasútállomásra.

Kulcsár Árpád
Kulcsár Árpád az Azonnali újságírója

Tetszett a cikk?

Az Azonnali hírlevele

Nem linkgyűjtemény. Olvasmány. A Reggeli fekete hétfőn, szerdán és pénteken jön, még reggel hét előtt – tíz baristából kilenc ezt ajánlja a kávéhoz!

Feliratkozásoddal elfogadod az adatkezelési szabályzatot.

Kommentek