Bizonyíték, hogy a legmodernebb (és nagyon drága) orosz harci eszközökre is van ellenszere az ukránoknak.
Videó is megjelent arról a T-90-es tankról, amelyet nemrég az ukrán hadsereg semlegesített. A jelenleg legmodernebb rendszerben tartott orosz tank kilövéséről csütörtökön jelentek meg információk, akkor még csak fotó jelent meg róla.
A videón látszik, hogy a tank lövegtornyát érte a találat, vagyis nem aknára futott, hanem feltehetőleg egy vállról indítható rakéta, vagy egy tüzérségi lövedék okozhatta a jármű és a három fős legénység vesztét.
Az esetről vasárnap az 1+1 ukrán tévécsatorna közölt riportot, ugyanaz a riporter készítette, aki mellett először megjelent fotón is a kilőtt orosz tank.
A videóban 1:35-nél lehet megtekinteni a kilőtt tankot.
A T-90-esek elvesztése nem csak azért nagyon érzékeny az orosz fél számára, mert drága fegyverről van szó, egy darabja akár 7 millió dollárba is kerülhet, felszereltségtől függően. (A videóban ráadásul a legújabb fejlesztésű T-90M típus szerepel.) Hanem azért is, mert ez jelenleg a legújabb fejlesztésű, rendszerben tartott orosz tank, amelyik passzív és aktív védelmi rendszerrel is bír, így az, hogy az orosz veszteségeket szisztematikusan rögzítő Oryx blog szerint már 19-et elveszítettek, komoly érvágás.
NYITÓKÉP: Orosz védelmi minisztérium/Wikimedia Commons
Nem linkgyűjtemény. Olvasmány. A Reggeli fekete hétfőn, szerdán és pénteken jön, még reggel hét előtt – tíz baristából kilenc ezt ajánlja a kávéhoz!
Feliratkozásoddal elfogadod az adatkezelési szabályzatot.