A kormányinfón kiderült az is, hogy Magyarország a többi V4-tagállammal együtt meg akarja vétózni az uniós klímacsomagot, hogy a lakossági fogyasztóknak és a kisvállalkozásoknak nem kell félniük az emelkedő energiaáraktól, valamint hogy nem lesz Magyarországon covidkasztrendszer.
Nagyon nehéz legyőzni egy autokrata rezsimet, de egy egyesített ellenzékkel és kemény, őszinte stílussal még így is sikerülhet - mondta az ellenzék közös jelöltje Christiane Amanpournak.
Miért gondolta úgy az ISZOMM egyetlen képviselője, hogy jó az, ha mind a Fidesz-KDNP, mind pedig az ellenzék egyetlen frakcióba kényszerül? Megkérdeztük Székely Sándort.
Szanyi Tibor pártja szerint ezért már nem tarthatók a kormányzati kommunikáció „baloldali ellenzéket” emlegető támadásai – igaz, a Fidesz már azzal kampányol, hogy Márki-Zay Péterrel is marad „a rossz baloldali politika”.
A hódmezővásárhelyi polgármester magabiztosan nyerte meg a második fordulót, így ő lesz az ellenzék közös miniszterelnök-jelöltje 2022-ben. Győzelmi beszédében Márki-Zay arról beszélt, mögötte a tiszták koalíciója áll, és győzelmével az ellenzéket is sikerült megtisztítani.
Szerinte mostantól nem szabad egymással foglalkozni, csak is a közös céllal, hogy 2022-ben legyőzzék Orbán Viktort és a Fideszt.