A hódmezővásárhelyi polgármester lesz az ellenzéki összefogás közös listájának listavezetője, illetve miniszterelnök-jelöltje.
Az utolsó nap pedig megdőlt az eddigi napi rekord is, miután több mint 118 ezren mentek el szavazni. Eredmény vasárnap késő este várható, akkor derül ki, hogy Dobrev Klára vagy Márki-Zay lesz az ellenzék közös miniszterelnök-jelöltje 2022-ben
A több mint 400 ezer szavazóból 127 ezer olyan szavazó, aki az első fordulóban még nem szavazott. Még két napig lehet szavazni, végeredmény vasárnap késő éjjel várható majd.
A közös jelöltséget végül elnyerő momentumos Bodrozsán Alexandra még az előválasztási kampányban vádolta meg a szocialista kihívóját, Király Józsefet választási csalással és szavazatvásárlással. Az OEVB szerint ez azonban nem bizonyítható. Bodrozsán nem fellebbezett, de nem tartja legitimnek az OEVB határozatát.
A párt vezetését Fekete-Győrtől ügyvezető elnökként átvevő Orosz Anna kérdésünkre elmondta, hogy baloldaliként nem látja akadályát a konzervatív Márki-Zay Pétert támogatni, és megnövekedett feladatai ellenére sem fog egyelőre lemondani az újbudai alpolgármesteri pozíciójáról.
Közösen értékelte a Partizán műsorában az előválasztást a visszalépés után Karácsony Gergely és Márki-Zay Péter.
A Fidesz szerint Karácsony most már igazán foglalkozhatna a budapesti közállapotokkal is, vagy ami még jobb, lemondhatna a főpolgármesteri pozíciójáról is. Orbán Viktor meg röviden csak úgy reagált Karácsony visszalépésére: „Pech.”
Mindkét párt azt mondja, az előválasztás második fordulóját megnyerő jelöltet támogatni fogják, de Karácsony Gergely visszalépését követően sem Márki-Zay Péter, sem Dobrev Klára mellett nem teszik le a garast.
Gyurcsány Ferenc pártja szerint Márki-Zay Péter hazudik, amikor azt állítja, hogy ez megtörtént volna, azért meg bocsánatkérésre szólítják fel, mert a hódmezővásárhelyi polgármester azt mondta: aki Dobrevre szavaz, az Orbánra szavaz.