12 körzetben is meghaladja az érvénytelen szavazatok száma az első és a második helyezett közötti különbséget. És mivel bizony az előválasztás lebonyolítóinak hibáiból is keletkeztek érvénytelen szavazatok, az itt induló jelöltek joggal reklamálhatnának a választási eredmény megsemmisítését és megismételt szavazást követelve. Megtehetné ezt a DK-ba beülni akaró egykori MSZP-elnök, Molnár Gyula, az LMP volt társelnöke, Keresztes László Lóránt, vagy a párt jelenlegi titkára, Ungár Péter is.
Márki-Zay szerint több órás tárgyaláson abban állapodtak meg Karácsonnyal, hogy egyikük mindenképpen visszalép és a másikuk helyetteseként indul az előválasztás második fordulóján. Ezt elmondása szerint kutatások alapján fogják eldönteni.
Márki-Zay könnyebben ki tud lépni a politikából, Karácsonynak ez egy nagyobb presztízskérdés. A Jobbik viszont annyira túltolta a néppártosodást, hogy teljesen felhígult, ha fel akar állni, ideológiai téren kell erősíteniük. A Momentumot kezdik elválasztani a pártelnöktől, a pártok erőviszonyait pedig, ha át nem is rendezi, bebetonozza a mostani eredmény. Nagy Zsolttal, a Republikon Intézet projektkoordinátorával elemeztük az ellenzéki előválasztás első fordulóját. Interjú.
A Jobbik elnöke és miniszterelnök-jelöltje Facebookon mondott köszönetet azoknak, akik segítettek az előválasztás megszervezésében és lebonyolításában, egyben kvázi kijelentette: számára véget ért a verseny.
Az már látszik, hogy lesz második forduló a miniszterelnök-jelöltek között: Dobrev Klára nagyon vezet, őt Karácsony Gergely követi, és Márki-Zay Péter is magabiztosan befut a harmadik helyre.
A Momentum miniszterelnök-jelöltje ezt az ATV-nek és a Telexnek is megerősítette. Utóbbinak azt is elmondta, a miniszterelnök-jelölti második fordulóban a Momentum lehet a királycsináló.
Az első két Csongrád-Csanád megyei körzetet például már lezárták, a másik kettőt viszont csak holnap reggel kezdik el összeszámolni.