Farkas Péter Barnabás elismerte, hogy ő látható a korabeli, zsidóellenes feliratokat tartalmazó utcarészletet rekonstruáló múzeumi díszlet előtt, de azt rágalomnak tartja, hogy karlendítést végzett volna. A múzeumban egy testvérvárosi látogatáson járt a politikus egy delegáció részeként, aki most a Borsod 3-mas körzetben indul az ellenzéki előválasztáson.
Jancsó Zita egyéb elfoglaltságaira hivatkozva nem megy el a győri Partizán-vitára, így a momentumos Rehó Tibor egyedül néz majd szembe Gulyás Márton kérdéseivel.
Több mint 62 ezren a sátraknál, 4132-en online szavaztak le az előválasztás legelső napján, ez majdnem annyi, mint amennyien 2019-ben a budapesti előválasztáson összesen voksoltak.
Augusztus után szeptemberben is lassan de biztosan csökkent a bizonytalan szavazók aránya.
Hiába kérdezhettek a bizottság ellenzéki tagjai a belügyminisztertől és az igazságügyi államtitkártól, nem mondhatják el, milyen válaszokat kaptak, a fideszes tagok pedig elkaszálták, hogy egy külön albizottság vizsgálja ki az ügyet.
Így további két nappal lehet majd szavazni az ellenzéki előválasztáson. Szombaton az előválasztás háttérrendszere váratlanul leállt. Először technikai hibával, később túlterheléses támadással magyarázták a leállást a szervezők.
A Jobbik elnöke szerint Tóth kihívója, Hadházy Ákos annyi bizonyítékot adott át a részére, ami miatt meg kell vizsgálni, hogy a pártja által is támogatott Tóth Csaba valóban korrupt-e, mint ahogy azt Hadházy állítja.
Minderről az Országos Előválasztási Bizottság adott ki közleményt. Szerintük egy összetett túlterheléses támadás miatt állt le a rendszer.
Technikai hibával, ám elindult szombaton az ellenzéki előválasztás. A Republikon Intézet szerint az elkövetkezendő héten 550-650 ezer ember mehet el szavazni, de szerintük az ellenzék már a 400 ezer résztvevő után is sikernek könyvelhetné el az előválasztást.