Az ATV-s vita másnapján készült közvélemény-kutatás szerint az emberek fele nem is tudott a vitáról. A vitát követők körében Karácsony vezet, de Dobrev ott van a nyomában.
Schmuck Erzsébet LMP-társelnök szerint ennyi erővel a fiatalok is csak bohóckodnak, amikor klímatüntetést szerveznek, és az ellenzék amúgy is évek óta próbálkozik azzal, hogy a kormány komolyan vegye a klímaveszélyt. Az ellenzék szerint a tavaly elfogadott klímatörvénnyel ez nem történt meg, így most, több mint egy évvel később támadják azt meg az Alkotmánybíróság előtt – miközben ők is azt valószínűsítik, hogy mire az AB ebben döntene, kormányra kerülve már nélkülük is el tudnak fogadni egy szerintük normális klímatörvényt.
A zuglói országgyűlési képviselő szerint Gulyás Márton egy interjújában „olyan, kérdésekbe csomagolt vádakat fogalmazott meg” vele szemben, ami kimeríti a rágalmazás fogalmát, így feljelenti a balos műsorvezetőt és távol marad a vitától. Ennek ellenére lesz vita, bár így egyedül Hadházy Ákos fog majd válaszolni, aki megkeresésünkre azt mondta: elmenne a Zugló TV-be is, de csak feltételekkel.
Összesen 775 településen lesz lehetőség személyesen szavazni, és lesznek fix meg mozgó sátrak is.
Közjegyző sajnos nem volt.
Egymásnak feszült a két szabolcsi jelölt: miután kiszivárgott egy hangfelvétel arról, hogy a helyi előválasztás szocialista jelöltjét segítheti a Fidesz, a jobbikos jelöltet azzal vádolják, elhallgatta, hogy költségvetési csalás miatt indult ellene eljárás. A körzet egyébként erősen fideszes, akárki is lesz az ellenzéki jelölt, nem túl jók az esélyei.
A DK után ők is le tudják adni a kellő mennyiségű szignót, hogy ott lehessenek az előválasztáson. Közben a miniszterelnök-jelöltek indulását is sorra jelenti be az előválasztási bizottság.