A hatpárti ellenzéki szövetség szerint felesleges a regisztráció, elég lenne felmutatni a TAJ-kártyát, hogy beoltsanak valakit a covid ellen. Szerinted?
A válasz a kérdésre, hogy nem annyira, de a devizahitelezés elszabadulásáért és a társadalmi egyenlőtlenségek kiéleződéséért felelős Gyurcsány-kormányhoz képest valóban történt előrelépés ebbe az irányba. Az MSZP két lépés előre, egy lépés hátra politikájából azért mostanra kirajzolódott egy balközép párthoz közelebb eső profil. Elmagyarázzuk, miért és hogyan.
A vajdasági Magyar Mozgalom elnöke, Sövény Ferenc szerint a Fidesz csak kihasználja a határon túli magyarokat, érdemben nem foglalkozik a problémáikkal. A vajdasági politikus szerint magyarként érdemes Szerbiába menni oltatni, a kettős állampolgárság miatt is fogy a határon túli magyarság, a magyar ellenzék pedig csak azért mutogat a határon túlra, hogy saját sikertelenségét palástolja. Interjú!
Három szakértő felvetette, hogy az ellenzéki előválasztáson több jelöltre is lehessen szavazni. Az ellenzéki pártok reakciói alapján azonban úgy tűnik, hogy az országgyűlési választáson is használt „győztes mindent visz” logika szerint lehet majd kiválasztani a Fidesz-KDNP 2022-es kihívóit.