Manfred Weber néppárti csúcsjelölt azt javasolja, hogy a bajor állam szálljon be a CEU „megmentésébe”.
A volt román elnök véleménye szerint a Fidesz helye nem a Néppártban, hanem a marxisták között van, ahol a „törvények be nem tartása a politika részét képezi”.
Orbán Viktor csak kampányol az EP néppárti olasz elnöke szerint. A német CDU pedig hétfőn tárgyal aról, hogy miként döntsenek a Fidesz ügyében.
Miért kezd el egy fiatal ma politizálni? Az Azonnali új interjúsorozatában utánajártunk a kérdésnek. A 30 éves, MSZP-s önkormányzati képviselőt, Bihal Dávidot többek között arról kérdeztük, hogy mégis hogyan köt ki valaki hatvan év alatt az MSZP-ben. Megbocsátottak-e már vajon a szocialistáknak a határon túliak? Van-e szükség médiapolitizálásra? Miért a Fidelitas szerinte a legnagyobb csicskaszervezet?
Leginkább a még hezitáló német, spanyol és lengyel pártokon fog múlni a Fidesz sorsa az Európai Néppártban, de a kormánypártnak is vannak erős szövetségesei.
Az európai zöldfrakció társelnöke, Philipp Lamberts eltiltaná az LMP-t a Jobbikal való összefogástól. A zöldpárti politikus nyilatkozatából a magyar és közép-kelet-európai viszonyok mély meg nem értése, és egy eleve elhibázottnak tűnő európai zöldpolitika körvonalai rajzolódnak ki. Pedig először az európai zöldpolitikában válhatna természetessé Európa újraegyesítése és az európai politika dekolonizálása.
Nem akar botrányt az EP-választások előtt a Néppárt vezetése, mert az veszélyeztetné Manfred Weber megválasztását az Európai Bizottság elnökévé.